Chinawoman pasirodys Vilniuje

Pavasarį Lietuvą aplankys dar viena Europoje sparčiai populiarėjanti atlikėja iš Kanados, naujos kartos tamsiai romantiškų baladžių kūrėja – Chinawoman.

„Jos kūryba ypatinga, gili ir šiek tiek tamsi – ji neišvengiamai išjudina net ir ramiausias sielas“,  – nesusipažinusius su Chinawoman muziką trumpai pristato vienas “Lofto” iniciatorių Vee.

Chinawoman menų fabrike „Loftas“ pasirodys balandžio 6 d. specialioje renginių serijoje „LRT Opus Gyvai“.

Jos tėvai iš Rusijos, tačiau gimė ji Kanadoje. Mama – buvusi balerina, o tėtis – inžinierius iš Sankt Peterburgo. Jie 1975 d. iš tuometinio Leningrado emigravo į Kanadą, kur ir gimė Michelle Gurevich aka Chinawoman.

Toronte Michelle išaugo į Chinawoman, tačiau supratusi savo pašaukimą ir intymų ryšį su Rytų Europa, ji leidosi atgaliniais keliais. Dabar Michelle gyvena Berlyne.

Dėl savo sodraus šamaniško balso ir sentimentalios bei teatrališkos kūrybos Chinawoman neretai yra lyginama su pačiu Leonardu Cohenu – lietuviškų šaknų turinčia gyva muzikos legenda, irgi iš Kanados.

„Tai, ką aš kuriu, yra pakankamai sentimentalu. Tačiau kažkodėl žmonių sąmonėje sentimentalumas dažnai turi neigiamą atspalvį. O aš kaip tik visad ieškau jautriųjų taškų“, – sako pati kūrėja, kurį Vilniaus Naujamiestyje pasirodys balandžio pirmąjį šeštadienį.