Debiutinis Deeper Upper įrašas pristatytas elektrinėje

Indie rokeriai Deeper Upper Energetikos ir technikos muziejuje, tarp garo katilų, pristatė savo debiutinį mini albumą „Structures“.

Netradicinę vietą savo albumo pristatymui vilniečiai pasirinko neatsitiktinai: „Norėjome įprasminti šio albumo pagrindinę mintį ne tik per jo pavadinimą ar viršelį bet ir per aplinką, kurioje jį pristatome,“ – teigė grupės nariai.

Pasak atlikėjų, albume dainuojama apie žmogų, gretinamą su augančiu miestu: „Kiekvienas žmogus yra lyg skirtingų dydžių, tekstūrų ir formų struktūra. Lygiai taip pat, kaip ir žmogaus rankomis pastatytas miestas,“ – albumo idėją dėstė grupės nariai.

„Žmogus miestą stato ne kam kitam, o sau pačiam, todėl galima teigti, jog jis stato save, savo atvaizdą. Mūsų albume muzika ir žodžiais apie žmogaus ir miesto ryšį kalbame ne šiaip sau – mums tai reiškia labai daug, nes augančiame mieste praleidžiame kiekvieną dieną, miestas talpina sociumą, kuriame bendraujame, ir nori nenori vienaip ar kitaip miestas mus įkvepia.“

Anot Deeper Upper narių, kūrinių eiliškumas albume taip pat ne atsitiktinis: „Tai yra dvasiškai augančio žmogaus patyrimai, kurie lyginami su miesto gyvenimu. Paleidę pirmąją albumo dainą išgirsite sintezatorius, kurie gali priminti kelininkų skaldomą betoną miesto gatvėse. Ši daina išjudina „strūktūras“, kurios kituose kūriniuose toliau veikiamos įvairių patyrimų pradeda svyruoti, kol galiausiai pasibaigus paskutiniam kūriniui istorijos pabaigą sąmoningai nutylime – „statinys-žmogus“ arba sugrius arba liks stovėti“.

Deeper Upper debiutinį mini albumą patalpino savo internetiniame puslapyje www.deeperupper.com, kur jį gali atsisiųsti nemokamai. Grupė neslėpė, kad savo koncertuose nemokamai dalins ir fizines albumo kopijas. Pirmasis tokių koncertų vyks jau šiandien, gegužės 30 d., Vasaros terasoje „Jack Daniel’s Studio No. 7“ ciklo renginyje. Grupė savo albumą taip pat pristatys ir keliuose vasaros festivaliuose: „Loftas fest“, „Granatos“, „Karklė“ bei didžiausias Baltijos šalyse muzikos festivalis „Positivus“.