“Harlemo” festivalis drebins Vilnių

Tradicinio džiazo šokių festivalis HARLEM yra didžiausias, giliausias tradicijas turintis džiazo šokių festivalis Baltijos šalyse. Gegužės 15-18 dienomis Vilniuje siaučia šokių, muzikos ir reginių ištroškę lindyhoperiai bei džiazo mėgėjai, suvažiavę iš 29 šalių. Organizuojamas Lindyhop.lt klubo bendradarbiaujant su JAV ambasada, HARLEM 2014 jau 9-ąjį kartą į Vilniaus šokių sales, klubus ir gatves atneš siautulingą džiazo eros džiaugsmą, nukelsiantį kiekvieną laiku į 1930-uosius. Pasak HARLEM koordinatoriaus Martyno Balčiūno, „tradicinių džiazo šokių festivalyje kokybiška „gyva“ muzika ne ką mažiau svarbi nei pats šokis. Per devynerius gyvavimo metus HARLEM tapo ne tik šokių, bet džiazo kultūros, bendrąja prasme, festivaliu.”
Į HARLEM 2014  atvyksta lindyhopo, autentinio džiazo ir tap‘o mokytojai iš JAV, Prancūzijos, Rusijos, Ispanijos ir net Australijos. Festivalio metu koncertuos Meschiya Lake & The Little Big Horns iš Naujojo Orleano, Hot Sugar Band iš Prancūzijos, Lietuvos Kariuomenės orkestras ir nenustygstantieji Home Jazz Band. 

Festivalio metu dalyvių laukia 4 siautulingi vakarėliai su nepamirštamomis programomis.

Penktadienį (gegužės 16 d.) Kovų Vakare (klube “New York”, Kalvarijų g. 85) vyks Hot Sugar Band ir Home Jazz Band grupių kova, Meschiya Lake & The Little Big Horns koncertas, solo džiazo šokėjų konkursas, festivalio šeimininkų ir svečių pasirodymai. Be to, nuo 20 val. New York klube atsidarys “Harlem boutique”, kuriame galėsite įsigyti vienetinių aksesuarų ar pasidaryti dailią vintažinę šukuoseną. Jei dar niekada nesate šokę lindyhopo, tai 20-21val. esate kviečiami sudalyvauti pristatomojoje lindyhopo pamokoje.
Šeštadienį (gegužės 17 d.) Grand Vakaras (klube “New York”, Kalvarijų g. 85) nustebins atlikėjų gausa: Meschiya Lake & The Little Big Horns, Hot Sugar Band  ir Lietuvos Kariuomenės Orkestras; festivalio žvaigždžių pasidorymais, Jack&Jill lindyhopo šokių konkursu. Be to, nuo 20 val. New York klube vėl veiks “Harlem boutique”, o 20-21val. vyks pristatomoji lindyhopo pamoka.
Be to ketvirtadienį (gegužės 15 d.), 17 val. Energetikos ir Technikos, muziejuje, (Rinktinės g. 2) vyks festivalio atidarymas ir atvira P. Loggins paskaita visiems, kurioje džiazo šokėjas ir istorikas iš Naujojo Orleano skels jau tradicija tapusią paskaitą apie džiazo muzikos ir šokių ištakas. Šios paskaitos metu dalyviai išgirs istorijų, kurių tikrai nėra knygose. Visi norintys pasikapstyti prie džiazo istorijos šaknų, pasimirkyti Naujojo Orleano pelkėse, pasivaikščioti po Čikagos gatves, įkvėpti Niujorko ir praskrieti virš Losandželo visa tai patirs šios paskaitos metu.
Šeštadienį (gegužės 17 d.), 15:30 val. LINDY ŽYGIS šturmuos Vilniaus gatves. Žygiuosime nuo V. Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės, kur vyks atrankinis Jack & Jill šokių konkurso turas. Lindy žygis yra ko gero smagiausia festivalio dieninė dalis. Tai HARLEMO dovana vilniečiams ir miesto svečiams. Lindy žygio metu išsipuošę šokėjai leidžiasi į eiseną su gyva Naujojo Orleano stiliaus džiazo muzika ir šokiais. Tai nuostabus reginys, kurio metu vyksta ne tik šokiai netikėtose senamiesčio erdvėse, bet ir improvizuoti pasirodymai. Spalvingą džiazo žingsnelių ir gyvos muzikos garsų eiseną kasmet džiaugsmingai miestui dovanoja šokėjai ir muzikantai, susirinkę iš viso pasaulio. 

Kol dar liko bilietų į penktadienio ir šeštadienio vakarėlius juos galima įsigyti čia: http://www.bilietai.lt/lt/search/?key=Harlem&s

Daugiau informacijos apie renginį: www.harlem.lt