Iki “Kultūros nakties” liko mažiau nei mėnuo

Vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ dėlioja paskutinius programos akcentus ir skelbia – iki bemiegės nakties liko tik vienas mėnuo. Šiais metais festivalis lankytojus pasitiks birželio 20 d. su beveik 200 įvairių renginių ir šūkiu „Tamsoje pamatyk daugiau!”.

Jau aštuntą kartą vyksianti „Kultūros naktis“ šiais metais ypatingą dėmesį skirs teatrams – per vieną naktį bus galima išvysti daugiau nei 20 įvairių teatrų pasirodymų. „Praėjusiais metais pagrindinis festivalio akcentas buvo užsienio menininkų projektai, o šiemet didžiausias scenas atiduodame lietuvių menininkų kūrybai. Itin džiaugiamės gausiu teatrų įsitraukimu, juk šiais metais minime ir teatro metus“,- sako „Kultūros nakties“ iniciatorė ir Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Be įvairių kitų spektaklių ir pasirodymų, festivalio naktį bus galima išvysti nacionalinio teatro projektą „Kosmosas“, keliaujantį teatrą, po Vilnių keliauti kartu su jaunu Don Kichotu (aktoriumi Ainiu Storpirščiu). Taip pat šiais metais nemažai dėmesio bus skirta mažiesiems Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams – Bernardinų sode įsikurs šeimų erdvė, kurioje mažuosius lankytojus įtrauks kūrybinės dirbtuvės, koncertai ir spektakliai. Be jau tradicinių projektų, tokių kaip „Juodai Baltais“ ar „Go gaga“, šiais metais bus orientuojamasi į nepažintas ir apleistas Vilniaus erdves (pvz. Vilniaus miesto požemius), nemažai pasirodymų vyks prie Neries upės ar net upėje, lankytojus įtrauks išskirtiniai vizualinių menų projektai, 3D projekcijos netikėtose erdvėse ir, žinoma, klasikinės muzikos koncertai.

„Šiais metais buvome nusprendę festivalio renginių kiekį sumažinti iki 100, bet jau dabar matyti, kad menininkų kūrybiškumo ir iniciatyvumo riboti tikrai neįmanoma. Jų nesustabdo nei sumažintas festivalio finansavimas, nei blogas oras, praėjusiais metais privertęs pavėlinti kai kuriuos renginius“,- teigia „Kultūros nakties“ projekto vadovė Judita Strumilaitė ir priduria, kad šiais metais per vieną naktį įvyks beveik 200 renginių. „Lietuvos menininkai noriai bendradarbiauja tarpusavyje, apjungia pajėgumus ir pristato bendrus projektus, kurie tampa dar didesni bei įdomesni žiūrovams“,- sako „Kultūros nakties“ organizatorė.

„Kultūros naktis“ visą Vilniaus miestą nemiegoti pakvies jau birželio 20 d.

Daugiau informacijos:

www.kulturosnaktis.lt