„Vilnius Street Art“ skelbia atvirą konkursą

Rugsėjo 1–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet festivalio organizatoriai pristatys ne tik atrinktus Lietuvos ir užsienio menininkus. Bendradarbiaudamas su Vilniaus universitetu festivalis kviečia menininkus siūlyti savo idėjas VU Sveikatos ir sporto centro pastato išpiešimui (Saulėtekio al. 2).

„Siekiame, jog Vilnius taptų mūsų pačių atsakingai konstruojamu miestu. Pasitelkę kontekstualų gatvės meną norime „prakalbinti“ Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro pastatą naujam gyvenimui. Gatvės meno kontekstualumą suprantame pirmiausia kaip kūrybišką dialogą su pastato architektūra – jo formomis, tūriais, stilistika ir architektūrine raiška. Taip pat su pastato paskirtimi – čia įsikūręs studentiškos dvasios Sveikatos ir sporto centras propaguoja aktyvų gyvenimo būdą“ – teigia festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė.

Tai vienas iš nedaugelio konkursų Lietuvoje, kuriame menininkai kviečiami teikti savo eskizus nekomerciniam, dideliam pastatui, todėl organizatoriai tikisi sulaukti daug dalyvių.

Bus atrinkti 3-7 eskizai, dėl kurių įgyvendinimo galimybės bendrai sutars festivalio kuratoriai bei Vilniaus universiteto atstovai. Iš šių 3-7 eskizų išsirinkti vieną bus patikėta miestiečiams atviru balsavimu internete. Miestiečių nuomone geriausią eskizą bus siekiama realizuoti.

 

Kūrinių eskizų organizatoriai laukia iki birželio 30 d.

Visa informacija apie konkursą festivalio interneto svetainėje http://www.streetart.lt/2014/