„Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

Pačiame vasaros festivalių sezono įkarštyje vyksiantis „Velnio akmuo“, likus kiek mažiau nei mėnesiui, skelbia dalį savo programos – koncertų tvarkaraštį. Keturių dienų roko ir ekstremalios muzikos festivalis prasidės liepos 17 d., ketvirtadienį, ir iš karto startuos su keletu pagrindinių akcentų. Šešerius metus skaičiuojantis „Velnio akmuo“ tradiciškai vyks Anykščiuose, Dainuvos slėnyje.

Trijose festivalio scenose iš viso bus surengti 8 koncertai, kuriuose pasirodys 35 grupės. Tarp jų – 8 Lietuvos kolektyvai ir didžioji dalis iš užsienio šalių. Dvi pagrindinės festivalio scenos – Rytų ir Vakarų – leis rinktis mėgstamos muzikos kryptį. Vienoje bus koncentruota ekstremalesnė kūryba, nuo nemirštančios senosios „metalinės“ mokyklos iki perspektyviausio metalo šiandieną. Kitoje skambės daugiau roko muzikos, klasikinių ir modernių jos atmainų, į rėmus netelpančių eksperimentų, iliustruojamų efektingomis vizualizacijomis. „Beje, garso ir šviesos efektų atžvilgiu „Velnio akmuo“ nenusileis kokybiškiausiems tokios muzikos festivaliams Europoje“, – tikina organizatoriai. Trečioji – Gama – scena pateiks visko po truputį: metalo, roko ir rokenrolo, kūrybinių dirbtuvių, paskaitų ir iššūkių.

Nepaisant įprastos lietuviškos praktikos pagrindines festivalio žvaigždes pasilikti pabaigai, „Velnio akmuo“ kviečia maksimaliems įspūdžiams jau pačią pirmą dieną – ketvirtadienį. Festivalis startuos su melodingo „death“ metalo super-grupe – švedais „Arch Enemy“. Kadaise vieni pirmųjų griausmingo vokalo partiją patikėję merginai, šiandien jie yra tokio žanro lyderiai pasaulyje. „Neabejotinai, tai bus vienas ryškiausių, aukščiausios klasės pasirodymų „Velnio akmenyje“. Super-grupės statusą turintys „Arch Enemy“ demonstruoja stulbinančiai profesionalių muzikantų talentą, moters vokalistės charizmą, virtuozišką galingos muzikos techniką ir paveikų melodingumą…“, – tikina festivalio atstovai. Pasak jų, ne mažesnio dėmesio verti tą pačią dieną kitoje scenoje pasirodysiantys norvegai „Shining“ – absoliučiai unikalūs, laviruojantys tarp džiazo ir metalo kraštutinumų, vertinami tiek įmantrų skonį turinčių metalo muzikos fanų, tiek džiazo ekspertų.

Stipriai prasidėjęs festivalis neleis atsikvėpti per visą savaitgalį – pagrindinėse scenose kiekvieną vakarą pasirodys „headliner‘io“ vardo vertų atlikėjų. Savo ruožtu penktadienį Vakarų sceną vainikuos amerikiečių „black“ metalo atstovai „Inquisition“ bei „thrash“ metalui ištikimi „Havok“, Rytų scenoje karaliaus švedų post-rokeriai „PG.Lost“ ir į Woodstock‘o laikus nukeliantys olandai „Birth Of Joy“. Šeštadienį finalinius galingiausius akordus sugros Lenkijos „death“ metalo vėliavnešiai „Vader“ bei britų roko maištininkai „Turbowolf“. „Kita vertus, headliner‘is headliner‘iui nelygus, ir savo favoritus kiekvienas išsirenka pats sau“, – komentuoja festivalio koncertinės programos sudarytojai.

„Velnio akmuo“ skelbia galutinį koncertų tvarkaraštį. Tai tik dalis visos programos – be koncertų festivalis publiką įtrauks į kitas veiklas, menines ir muzikines dirbtuves, konkursus ir pramogas, apie kurias išsamiai bus paskelbta vėliau.

Koncertinė programa dienomis:

Ketvirtadienis, liepos 17 d.

Arch Enemy (Švedija)

Shining (Norvegija)

Blues Pills (Švedija)

Minor Modesty

Extravaganza

Lucifer

Penktadienis, liepos 18 d.

Havok (JAV)

Inquisition (JAV)

Birth Of Joy (Nyderlandai)

In Solitude (Švedija)

Obscure Sphinx (Lenkija)

Church Of Misery (Japonija)

Pg.Lost (Švedija)

Talbot (Estija)

Pergalė

Juodvarnis

Metal Messiah

Soundarcade (Latvija)

Omerta (Latvija)

Feedbak

Jimmy Glitschy (Vokietija)

Šeštadienis, liepos 19 d.

Vader (Lenkija)

Turbowolf (Didžioji Britanija)

Get Your Gun (Danija)

Evil Invaders (Belgija)

Suma (Švedija)

Mord‘A‘Stigmata (Lenkija)

Coogans Bluff (Vokietija)

Tesa (Latvija)

Villainy (Nyderlandai)

Nevesis (Estija)

Devlsy

Monkey Tank

Preternatural (Latvija)

Show Me A Dinosaur (Rusija)

Alternatyvos festivalis „Velnio akmuo“ įvyks liepos 17-20 dienomis Anykščiuose šeštą kartą. Bilietai į keturių dienų festivalį šiuo metu kainuoja 100 litų, juos įsigyti galima festivalio svetainėje bei „Tiketoje“.