Lietuvoje koncertuos J.Jarmusch filmui muziką sukūręs J. Van Wissem

Liepos viduryje pirmąjį savo pasirodymą Lietuvoje surengs olandų kompozitorius ir liutnės meistras Jozefas van Wissemas, kurio jaudinanti muzika skamba praėjusiais metais kino gurmanus sužavėjusio amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmuscho filme „Išgyvena tik mylintys“ (Only lovers left alive, 2013).

Niujorke gyvenantis kūrėjas Kanų filmų festivalyje už šio filmo garso takelį pelnė apdovanojimą, o su vienu įtakingiausių Amerikos nepriklausomo kino režisierių J. Jarmuschu bendradarbiauja ne tik kine. Duetas, kuriame J. Jarmuschas groja elektrine gitara, jau yra išleidęs du albumus.

Liutnia – vienas seniausių styginių muzikos instrumentų, žinomų net nuo Senovės Egipto laikų. Itin precizišku, hipnotizuojančiu ir stipriai emociškai paveikiančiu skambesiu pasižymintis instrumentas buvo populiarus Viduramžiais, baroko ir renesanso laikotarpiais, o XX amžiuje šį instrumentą kompozitoriai atrado ir vėl. Groti liutnia J. Van Wissemas mokėsi Niujorke, kur galėjo drąsiai į šį instrumentą pažvelgti iš naujos perspektyvos, tačiau greta jo eksperimentų jaučiama ir itin stipri Vakarų Europos muzikos bei istorinės aplinkos įtaka.

Specialiai jam sukurta trylikastyge barokine liutnia grojantis J. Van Wissemas aktyviai koncertuoja muzikos klubuose ir festivaliuose Europoje bei JAV, o Lietuvoje jis pasirodys antrajame muzikos ir meno festivalyje STRCAMP, kuris liepos 11-13 dienomis vyks netoli Trakų esančioje apleistoje stovyklavietėje „Deimantas“. Monio ir Monaičio ežerų apsuptyje vienam savaitgaliui bus įkurtos gyvos ir intelektualios elektroninės bei eksperimentinės muzikos scenos, vyks performansai ir šiuolaikinio šokio pasirodymai, veiks kino ir vizualiųjų menų erdvės, bus kuriamos skulptūros ir meninės instaliacijos. Renginyje dalyvaus muzikos atlikėjai ir menininkai iš Vokietijos, Ispanijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Visa festivalio programa: http://strcamp.org/lt

Bilietai į festivalį: http://strcamp.org/lt/379061/bilietai