Spektaklis „Kosmosas+“ sužibėjo Danijoje

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurtas spektaklis „Kosmosas+“ vasarį su danų aktoriais buvo pristatytas Kopenhagoje. Spektaklio režisierės Kirsten Dehlholm gimtinėje daniška „Kosmoso+“ premjera tapo kultūrinio gyvenimo įvykiu.

Kopenhagoje „Kosmosas+“ buvo parodytas 12 kartų, visi rodymai vyko pilnose salėse. Tiek žiūrovai, tiek apie spektaklį rašantys kritikai atkreipė dėmesį, kad „Kosmosas+“, kaip naujas meno reiškinys, užėmė iki šiol neišnaudotą nišą. Kūrėjai buvo įvertinti už sugebėjimą vaikų spektaklį pastatyti taip, kad jis sudomintų ir suaugusius. Ne vienas kritikas prisipažino patyręs kerintį spektaklio nuotykį. „Kosmosas+“, anot jį mačiusių, sugebėjo smalsumu apie visatos stebuklus užkrėsti ne tik paauglių, bet ir suaugusiųjų auditorijas.

„Kosmosą+“ penkiomis žvaigždutėmis iš šešių įvertino svarbiausi Danijos laikraščiai „Politiken“ ir „Berlingske“, taip pat portalai „teater1.dk“, „teateravisen.dk“ ir „cphculture.dk“

Jankenas Vardenas portale „Teateravisen“ „Kosmosą+“ vadina geriausiu „Hotel Pro Forma“ pastatymu po spektaklio „War Sum Up“. Straipsnyje „Stulbinanti visatos begalybė“ jis rašo: „Kosmoso+“, pirmojo Kirsten Dehlholm spektaklio vaikams, 2014 metais sukurto Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, stiprybė yra būtent gebėjimas pasiekti ir vaikus, ir suaugusius. Jungdamas meną su gamtos mokslais, „Kosmosas+“ yra ir puikus, jusliškas, mintis žadinantis būdas kalbėti apie visatą. Gavau patvirtinimą, kad teatro gebėjimas vizualizuoti, humanizuoti ir paaiškinti nesuvokiamas jungtis, yra milžiniškas. Sakyčiau, neprilygstamas“.

Pagrindinis Danijos dienraštis „Politiken“ straipsnyje „Mirusios žvaigždės šviečia“ apie „Kosmosą+“ rašė: „Nors Dehlholm yra pagarsėjusi kaip reiklaus, sudėtingo teatro kūrėja, šįsyk ji pastatė spektaklį, kuris dėl pribloškiančios vaizdinijos tinka vaikams, bet ne mažiau jaudina ir mus – didelius vaikus. Juk kosmoso akivaizdoje visi pasidarome mažyčiai, smalsūs ir kupini nuostabos“.

Spektaklio dekoracijos ir kūrybinė grupė po darbų Danijoje grįžta į Vilnių. Artimiausi „Kosmoso+“ rodymai Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – kovo 1 d., balandžio 26 d. ir gegužės 31 d. Daugiau: www.teatras.lt