Vilniuje prasideda 10 – tasis Tradicinio džiazo šokių festivalis „Harlem“

Ketvirtadienį Vilniuje pirmais džiazo akordais suskambės jau 10 – tasis Tradicinio džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem“. Jubiliejų švenčiantis festivalis šiemet žiūrovams ir dalyviams paruošė tikrą 4 dienų šėlsmo pliūpsnį: šokėjų ir dalyvių laukiama iš 32 pasaulio šalių, pasirodymus ruošia 15 meistrų iš JAV, Meksikos, Prancūzijos, Švedijos, Ispanijos, Slovėnijos ir Lietuvos, koncertuos 5 džiazo grupės ir orkestrai iš Italijos, Švedijos ir Lietuvos.

„Harlem“ skirtas ne tik džiazo šokėjams. Festivalio koncertai ir renginiai abejingais tikrai nepaliks visų džiazo kultūrai prijaučiančių miestiečių ir miesto svečių“, – pažymi „Harlem“ festivalio koordinatorius Martynas Balčiūnas.

Norintiems išbandyti šokių aikštelę, išmokti pirmuosius šokių judesius, festivalio metu organizuojamos pristatomosios lindyhopo šokio pamokos.

Festivalis organizuojamas gegužės 14 – 17 dienomis. Didžiausią pagreitį „Harlem“ įgaus penktadienį ir šeštadienį, kai klube „New York“ suskambės didieji festivalio koncertai. Šiemet į Vilnių kartu su savo orkestru atvyksta klarneto bei būgnų meistras, Svingo karalius Emanuele Urso (Italija). Gerą nuotaiką užtikrins Lietuvos kariuomenės orkestras (Lietuva), džiazo grupės Hornsgatan Ramblers (Švedija), Rhythm Junkies (Lietuva), Home Jazz Band (Lietuva). Vakarėlių programą paįvairins geriausių šokių meistrų pasirodymai, festivalio organizatorių Lindyhop.lt klubo šou, aistras kurstys šokių konkursai. Autentišką atmosferą užtikrins ne tik džiazas, bet ir 3-iojo, 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečių mados.

Festivalio atidarymo dieną, ketvirtadienį, Lindyhop. lt klube, Perone (Geležinkelio g. 6) vyks atvira paskaita apie tradicinio džiazo ištakas „Amerikos liaudies šokiai XX a. ir džiazo muzikos eros pradžioje“. Jau tradicija tapusią paskaitą ves Peteris Logginsas, džiazo šokėjas, muzikantas ir istorikas iš Naujojo Orleano, žadantis pačių įdomiausių ir netikėčiausių istorijų apie svingo eros pradžią. Tokių, kokių tikrai nėra įprastose knygose ar istorijos vadovėliuose.

Miestiečiai kviečiami prisijungti ir prie Lindy žygio – spalvingos ir muzikalios „Harlem“ dalyvių eisenos Vilniaus Gedimino prospektu. Šeštadienį (gegužės 16 d.) apie 16 val. šokėjai ir muzikantai džiazo žingsneliu pajudės nuo V. Kudirkos aikštės. Eiseną vainikuos atrankinis Jack & Jill šokių konkurso etapas Vilniaus Katedros aikštėje – pramoga ir dalyviams, ir miestiečiams.

„Harlem“, kaip ir jo organizatorių Lindyhop.lt klubo, svarbiausias tikslas yra skleisti tradicinio džiazo kultūrą Lietuvoje, suburti visus šiai kultūrai neabejingus žmones ir suteikti kuo daugiau galimybių pažinti ir mėgautis kokybišku autentišku džiazu.

„Tai vienas didžiausių ir geriausių tradicinio džiazo šokių ir muzikos festivalių ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Tuo pačiu tai ir vienintelė galimybė Lietuvoje išgirsti tiek daug svingo muzikos gyvai, pamatyti geriausių lindyhopo, džiazo, tapo šokėjų pasirodymus, nors trumpam nusikelti į 1930-uosius – džiazo amžių!“, – sako M. Balčiūnas.

Daugiau informacijos apie renginį: www.harlem.lt