IVTKYGYG grįžta su sarkastiška daina „Aš aš“

Ekstravagancija ir energija jau beveik trisdešimt metų trykštantis kolektyvas „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ (IVTKYGYG) savo gerbėjams pristato naują muzikinį siurprizą. Grupė įgyvendino kone metus brandintą idėją ir įrašė kūrinį, kuriame per dantį patraukė Lietuvos šou verslo žvaigždyną.

„Aš aš“ – taip vadinasi nauja IVTKYGYG daina, kurią patys grupės nariai vadina tiesiog „gyvenimo dokumentika ir socialinėmis temomis apipintu gabalu“.

Aštuonių minučių kūrinys – neįprastas. Visas jo tekstas yra per maždaug pusmetį įvairiose žiniasklaidos priemonėse aptiktų pramoginių žinučių antraščių rinkinys. Kiekvienas iš grupės narių skaitydamas spaudą užsirašydavo dėmesį atkreipusio straipsnio pavadinimą, galiausiai visi drauge iš cituojamų antraščių pabandė sulipdyti dainai žodžius.

„Daugelis spaudoje nuolat šmėžuojančių žmonių iš tiesų labai tušti asmenys. Rašiniuose apie juos akcentuojama ne tai, ką jie nuveikė, o kaip atrodė tam tikrame renginyje. Dar juokingiau – tie herojai kalbėdami nuolat kartoja tokius žodžius, kaip „aš“, „man“, „mano“, dažnai apie viską kalba pirmu asmeniu. Nusprendėme dedikuoti jiems dainą „Aš aš“, – linksmai sakė grupės lyderis Artūras Šlipavičius-Šlipas.

Pasak jo, klausant kūrinio nesunku suprasti, kurios pramogų pasaulio žvaigždės apdainuojamos, net jei dainoje neminimi jų vardai.

Nepaisant to, kad „Aš aš“ turi lengvą sarkazmo prieskonį, A.Šlipavičius-Šlipas sako šiuo bosanovos stiliaus kūriniu IVTKYGYG konkrečių žmonių anaiptol nenorėjo pašiepti ar įžeisti. Tai tiesiog šypsena iš pačios situacijos.

„Norime atkreipti dėmesį į tai, kas rašome spaudoje. “Aš aš” sugėdys ne vieną. O kokia bus herojų reakcija? Manau, tokia, kokios ir galima iš jų tikėtis – intelektu nepasižymintys minties nesupras ir net ims ploti katučių, kad apie juos, štai, jau rašomos dainos“, – šyptelėjo A.Šlipavičius-Šlipas.

„Aš aš“ – ne vienintelis šviežias IVTKYGYG kūrinys. Šiuo metu grupė intensyviai dirba prie naujojo albumo, kuris tiek vinilinės plokštelės, tiek kompaktinio disko formatu dienos šviesą išvysti turėtų 2016 metų pradžioje.

„Vinilas beveik baigtas, jame bus 8 kūriniai, kompaktiniame diske – keliais daugiau. Labai norime, kad viską pavyktų sudėlioti iki Vasario 16-osios. Esame tikri lietuviai, anksčiau šią valstybei svarbią dieną dažnai rengdavome koncertus. Būtų gražu albumu paminėti ir 2016 metų vasario 16 dieną“, – sakė A.Šlipavičius-Šlipas.

Iki Naujųjų dar yra laiko, o kol kas IVTKYGYG ruošiasi koncertui – spalio 28 dieną jis įvyks gyvos muzikos klube „Tamsta“ Vilniuje. Grupė pristatys savo atnaujintą programą ir žada užkurti tikrą pirtį.

„Esame labai gerai susigroję aštuoni diedai. Mūsų muzika šiandien skamba geriau, nei bet kada anksčiau. Pristatysime naujas dainas, priminsime senas, – tad kviečiame visus užsukti“, – apie kitą savaitę vyksiantį renginį priminė A.Šlipavičius-Šlipas.

IVTKYGYG šiandien drąsiai galima vadinti lietuviškos muzikos legenda. Nors 1987 metais susibūrusios grupės sudėtis per ilgus gyvavimo metus nuolat kito, savitą stilių kolektyvas išlaikė iki šių dienų. Žaismingi, šiek tiek kandūs, kiek išprotėję, tačiau visuomet smagiai nusiteikę ir pulsuojantys teigiama energija. Tokie šiandien grupės, kurioje viskas yra gražu, nariai.