Squarepusher kaitins MC Mesijaus bendražygis ir „Minimal.lt“ narys

Likus kelioms dienoms iki vieno svarbiausių elektroninės muzikos įvykių sostinėje šį rudenį, „Vilniaus festivaliai“ atskleidžia, kam menų fabrike „Loftas“ spalio 30-ąją patikėta pasitikti legendinį britų elektronikos atlikėją Squarepusher. Tai – du skirtingoms scenoms, miestams ir net kartoms atstovaujantys lietuviai: su MC Mesijumi drauge dirbantis ir koncertuojantis prodiuseris Münpauzn ir jau 17 metų DJ patirtį kaupiantis „Minimal.lt“ šeimos narys Noid.

Su reperiu MC Mesijumi šiemet vieną stipriausių lietuviškos muzikos albumą „#uzgrotu“ išleidęs Münpauzn, arba Pijus, solo amplua pasirodo gana retai. Žinoma, pastaruoju metu tam paprasčiausiai trūksta laiko – reperio ir prodiuserio duetas koncertuoja visoje Lietuvoje. Visgi dar metų pradžioje skaitmeniniu būdu išleistas solinis Münpauzn minialbumas „The Dark Side Of The Mün“, o kaip tik šiuo metu studijoje gimsta daug naujos medžiagos.

„Jaučiu, kad pradėjau naują kūrybinį etapą – „Lofte“ išgirsite nemažai to, kas dar tik bus sukurta iki spalio 30-osios, ir tai, tikiu, bus pagrindas mano solinei kūrybai artimoje ateityje“, – intriguoja Pijus.

Paklaustas, kuris gi Squarepusher albumas artimiausias jam, Münpauzn nedvejodamas iš lentynos ištraukia 2001-aisiais išleistą „Go Plastic“ ir prideda, kad jam itin artima šio darbo atmosfera.

Dar 1998-aisiais IDM/ambient/indietronica pasakas už DJ pulto ėmęs sekti kaunietis Noid, draugams pažįstamas kaip Vaidas, apie Squarepusher galėtų kalbėti valandų valandas: „Šį atlikėją atradau dar amžių sandūroje, kai ėmiau domėtis atšiauresniais laužytais ritmais – kaip tik buvo pakilusi breakcore banga“.

„Vienas labiausiai tuomet „nuklausytų“ albumų, kartu su tokių atlikėjų, kaip Bogdan Raczynski, darbais buvo Squarepusher „Big Loada“, kurį ir dabar išsitraukiu, kai visa kita nusibosta – tai lyg smegenų perkrova, tokios tikiuosi ir brito pasirodymo metu“, – pagrįstais lūkesčiais dalinasi didžėjus.

Įvairią ir aštresnę, nei įprastai, programą vakarui menų fabrike „Loftas“ ruošiantis Noid turi ir ypatingą istoriją apie vieną išskirtinį Squarepusher kūrinį. „Seno draugo bute klausėmės muzikos ir jis ištraukė „My Red Hot Car“ vinilinę plokštelę… Pastarasis kūrinys man vienas tų, kuriuos išgirdęs net ir prikeltas iš 9-o sapno įvardinčiau ir pasakyčiau, kas atlieka“, – prisiminimų seriją baigia Vaidas, spalio 30-ąją į pasirodymą atsigabensiantis ir Squarepusher įrašų – autografams susirinkti.