„Loftas“ skelbia savo istorinę statistiką

Aktyviausia kultūros institucija Lietuvoje pripažintas menų fabrikas „Loftas“ gruodžio 31 d. švęs jau šeštąjį savo gimtadienį. Gimtadienio šventė vyks šių metų pabaigos epidemija virtusios „Žvaigdžių karų“ sagos tema. „Kitais metais norime daugiau žvaigždžių, mažiau karų“, – gimtadienio potekstę reziumuoja „Lofto“ šeimininkas Victoras Diavara.

Šiuos 6 nelengvus, bet įspūdingus metus „Lofto“ kolektyvas kviečia atšvęsti su trenksmu Naujųjų metų naktį – būtent tada prie šešerius metus legendiniu „Kosminės Odisėjos“ karnavalu buvusioje „Elfos“ gamykloje prasidėjo menų fabrikas. Nuo to laiko „Lofto“ gimtadienis – tai kasmetinis karnavalas, kokių Vilniuje pastaruoju metu vyksta labai retai.

Loftas per 6 metus išaugo 7 kartus

Per 6 metus menų fabrike iš viso įvyko 690 renginių (palyginimui pirmaisiais „Lofto“ metais įvyko vos 30 renginių), apsilankė apie 420 000 žmonių, o čia koncertavo virš 340 grupių iš įvairiausių pasaulio šalių neskaičiuojant lietuvių. Taip pat čia pasirodė dauguma Lietuvos atlikėjų.

„Kiek tiksliai grupių – su lietuviais ir užsieniečiais – koncertavo „Lofte“ būtų labai sunku suskaičiuoti, turint omeny, visus grupių konkursus ir muzikinius showcase, kai per vakarą pasirodo net 6 ir daugiau grupių“, – sako V. Diavara.

Taip menų fabrikas „Loftas“ per 6 metus išaugo į vieną svarbiausių Vilniaus kultūrą formuojančių platformų, kurioje vis dažniau saviraiškos galimybių atranda ne tik muzikantai, bet ir architektai, šokėjai, aktoriai, sportininkai, kino ir reklamų kūrėjai bei daugelis kitų.

„Per visą laiką, kol Švitrigailos g. 29 gyvuoja „Loftas“ šiame rajone įvyko daugybė konversijų – atsirado daug naujos infrastruktūros, įstaigų, idėjų. Pagaliau šio rajono ateitimi tiki ne tik menininkai, kūrėjai, bet ir investuotojai, verslininkai ir pats miestas“, – sako „Lofto“ bendrasavininkė Živilė Diavara.