Paaiškėjo, kas „apšildys“ Tricky koncertą Vilniuje

Metas dar paryškinti raudoną apskritimą žymintį vasario 5-ąją. Triphopo stiliaus krikštatėvio Tricky projekto „Skilled Mechanics“ turui priartėjus prie Lietuvos, pagaliau paaiškėjo, kas sostinės menų fabrike „Loftas“ „apšildys“ kultinį britų prodiuserį. Tai – gyvą ir elektroninę muziką derinantys lietuviai „Fusedmarc“.

Šiuo metu grupė „Fusedmarc“ po daugiau nei metus trukusios pertraukos grįžta į didžiąją sceną. Galimybė dalintis viena scena su Tricky – dar vienas labai svarbus grupės „Fusedmarc“ pasiekimas jų karjeroje.

„Įsivaizduokite, kad man tuo metu buvo aštuoniolika. Aš savo kambaryje kažkur Justiniškėse zulinau piratinį Tricky šedevrą „Maxinquaye“ ir šimtus kartų klausiau singlą „Hell is around the corner“. Tai visiškai sutapo su mano vidine būsena. Tada dar nežinojau, kad tapsiu muzikantu ir savo gyvenimą susiesiu su muzika. Praėjo daugybė metų, aš vis dar gyvas muzika ir sužinau, kad kitos savaitės pabaigoje turėsiu galimybę žengti į sceną ir „apšildyti“ savo vaikystės herojų gimtajame mieste. Sunku žodžiais apibūdinti šią dramaturgiją ir visus jausmus, kurie mane užplūdo. Esama daugiau nei laimingi ir dėkingi likimui už šią netikėtą trajektoriją“, – sakė grupės „Fusedmarc“ narys Vakx.

Fusedmarc Live | LRT Opus Ore

Alternatyvios muzikos grupės „Fusedmarc“ požiūris į kūrybą iki šiol nepasikeitė – jie išliko savimi, atsiribojo nuo socialinių filtrų ir kuria remdamiesi tik savo išgyvenimais. Ir taip jau daugiau nei dešimt metų. Tai išskirtinis muzikos reiškinys, savo laisvę saugantis nuo subkultūrų, atitikmenų ir pigių šou verslo triukų. Jie nuolat plaukia prieš srovę ir išlaiko savitą identitetą. Panašu, kad jiems ir grupės gerbėjams tai patinka. Aišku, vietinėje muzikos scenoje būti elektroninės muzikos pranašais ir išlikti jais nėra taip lengva.

„Taip jau sutapo, kad tuo metu, kada pradėjome aktyviai domėtis muzika, Bristolio muzikos lopšyje gimė naujas muzikinis reiškinys – triphopas. Šis stilius stipriai paveikė mūsų skonį ir tolimesnį požiūrį į muziką bei jos kūrimą. Tada savo karjerą pradėjo trys šio stiliaus pradininkai – „Massive Attack“, „Portishead“ ir, žinoma, Tricky. Visi jie – skirtingi, unikalūs ir labai talentingi. Būtent jie mus įkvėpė ir padėjo sudėlioti muzikinius prioritetus“, – antrina grupės „Fusedmarc“ vokalistė Cilia.

Muzikos pasaulio užkulisiuose kalbama, kad grupės „Fusedmarc“ nariai prieš porą metų įrašę savo kūrinį „Hero“, tikėjosi žymiam britų prodiuseriui pasiūlyti kolaboraciją ir norėjo joje įrašyti šnabždantį Tricky balsą. Jie planavo specialiai važiuoti į Salacgryvoje vykstantį „Positivus“ festivalį ir medžioti savo favoritą. Gaila, bet noras susipažinti ir pristatyti šią kompoziciją triphopo ikonai liko neįgyvendintas. Paskelbus Tricky koncertą Lietuvoje, grupei „Fusedmarc“ atsirado antras šansas tai padaryti. Nors „Fusedmarc“ muzika atkreipė Tricky ir jo atstovaujančios agentūros dėmesį, bus įdomu sužinoti, ar grupės nariams pavyks sudominti nenuspėjama nuotaika garsėjantį britų atlikėją.

„Muzikos pasaulyje yra tik keletas atlikėjų, kurių neįmanoma sumaišyti su kuo nors kitu. Tricky atlikimo ir muzikos prodiusavimo ypatumai jau daugiau nei du dešimtmečius žavi visiškai skirtingas kartas. Jis unikalus dar ir todėl, kad sugeba itin muzikaliai sudėlioti savo garsų ir triukšmo paletę. Visas šis „chaosas“ virsta gerai apgalvota ir užtikrinta kompozicija. Neturėdamas išskirtinių vokalinių sugebėjimų, jis sugeba tai, ko negali daugybė atlikėjų. Jo atlikimo maniera įtraukia, išlaiko dėmesį bei hipnotizuoja. Kartais atrodo, kad jo balsui nereikia jokio akomponemento arba jis gali būti bet koks. Tricky dera ir klausosi bet kokiame kontekste, bet kurioje gyvenimo situacijoje“, – nekantraudamas išgirsti, kaip naujasis Tricky albumas „Skilled Mechanics“ skamba atliekamas gyvai, prideda Vakx.
Jau žinoma, kad grupė „Fusedmarc“ šiais metais planuoja surengti ne vieną pergalingą koncertą, atsinaujinti įvaizdį ir internetinę svetainę bei pradžiuginti savo ištikimiausius klausytojus naujais įrašais ir vaizdais. Grupės nariai patyliukais užsimena ir apie būsimą albumą.

Įdomu tai, kad „Fusedmarc“ paskutinę praėjusių metų dieną internete patalpino puikaus vaizdo ir garso įrašą, kuriame gyvai atlieka labai emocingą ir įtaigų kūrinį „Climb“.

Fusedmarc – Climb (Soundboys Live Sessions)

Kontraversiška muzikos pasaulio žvaigždė Tricky praėjusią savaitę pradėjo naujausią albumą „Skilled Mechanics“ pristatantį koncertų turą senajame žemyne. Nors pats albumas muzikos prekių parduotuvių lentynas ir internetą pasiekė tik praėjusį penktadienį, vakar daina po dainos viešai buvo pristatytas vienos lietuviškos radijo stoties eteryje.

Naujausią studijinį Tricky darbą „Skilled Mechanics“ ir toliau šlovina muzikos kritikai ir hipsterių žiniasklaida. Tai dar vienas puikus ir intriguojantis studijinis albumas, kuris papildė ir taip turtingą Tricky muzikos katalogą.

Tricky presents Skilled Mechanics

Pirmieji turo koncertai Rytų Europoje dar kartą patvirtino tą faktą, kad Tricky ir šiandien pajėgus stebinti. Jis toks pats aktualus, užtikrintas ir nenusibodęs. Jis – gyva legenda, kurią tiesiog būtina pamatyti gyvai.

Jau patvirtinta, kad kartą Lietuvoje jau viešėjęs britų prodiuseris ir jį lydinti penkių asmenų komanda į Vilnių atvyks koncerto išvakarėse ir laisvą vakarą skirs poilsiui.

Tricky viešnagę Vilniuje pristato koncertų agentūra „8 Days A Week”. Tai bus jau trečiasis šios kompanijos renginys menų fabrike „Loftas“. Šios agentūros debiutą pažymėjo britų talento Sohn garso ir šviesų spektaklis, o praėjusią vasarą daugiau nei tūkstantis laimingų žmonių gerėjosi Los Andželo grupės „Rhye“ pasirodymu. Bilietais į bene svarbiausią vasario mėnesio koncertą Vilniuje prekiauja „Bilietų pasaulis“.