Pasikeitę ba. leisis į turą per Lietuvą

2015-iesiems baigiantis, po kelių mėnesių koncertinės tylos pristatę naują grupės narį, naujiesiems vos prasidėjus, M.A.M.A „Metų alternatyvos” kategorijoje nominuota grupė „ba.” skelbia apie turo „SAULĖSUŽTEMIMAS” koncertus.

„Žmonių energija, perduodama mums koncertų metu ir jų reakcija į mūsų muziką yra neįkainojama. Po praėjusio turo labai laukėme naujojo, norime kuo greičiau susitikti su senais mūsų klausytojais ir galbūt sulaukti naujų.”

„Metai – nemažas laiko tarpas, tad norime parodyti ką per juos nuveikėme, kaip skambame dabar, o kiekvienas turas yra kaip mažas serialas – labai intensyvus ir net sekinantis laikotarpis, bet vos tik jam pasibaigus vėl ir vėl norisi grįžti į kelionę- pripažįsta „ba.” nariai.

Vasario mėnesį prasidėsiančiam turui grupė „ba.” suteikė būsimo singlo ir mini albumo pavadinimą. „Mėgstame smulkmenas, net tokias kaip rašyti kūrinio pavadinimą be tarpų, ir šįkart jomis išreiškiame tęstinumą.”

„SAULĖSUŽTEMIMAS” – tęstinė mūsų debiutinio albumo kūrinio „JUODAESI” istorija ir kol kas šiam kūriniui skiriame daugiausiai dėmesio. O Saulės užtemimas mums – labiau būsena nei visatos reiškinys. Tai – tarsi noras pamatyti saulės šviesą plika akimi, net žinant, kad ji degina”, – pasakoja Benas Aleksandravičius.

Po rudenį vykusios koncertinės pertraukos, kurios metu grupės „ba.” nariai ilsėjosi, skyrė laiko apmąstymams, kūrė, repetavo bei pradėjo naujų dainų įrašus, praėjusių metų pabaigoje „LRT Opus Ore” koncertų serijos metu  jie savo klausytojus supažindino su nauju grupės nariu.

„Nuo pat pirmos dienos Maratas su ilgai lauktomis ir ieškotomis gyvos bosinės gitaros linijom į grupės kūryba atnešė kiek kitokio skambesio ir muzikinių sprendimų, kurių grupėje dar niekada nebuvo,” – pagyrų naujam grupės nariui negaili Jonas Butvydas ir Benas Aleksandravičius.

„Net ir seni mūsų kūriniai yra dalinai pakeitę skambesį, tad turo metu nekantraujame pristatyti juos, naują grupės narį, naująjį mūsų mini albumą ir ruošiamės tradiciškai „pa’rock’inti”, – leistis į turą nekantrauja grupė.

Vasario mėnesį prasidėsiančio turo „SAULĖSUŽTEMIMAS” koncertai įvyks vasario 19 d. Klaipėdoje, bare „Kaštonas”,  20 d.  Šiauliuose, „Blic” bare, 26 d. Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis”, 27 d. Kauno „Lizde”, kovo 4 d. Alytuje, bare „Fenix” bei kovo 17 d. Vilniuje, „Kablyje”.