Jaakko Eino Kalevi pasirodymą Vilniuje apšildys Abudu

Jau rytoj kultūros bare „Kablys“ gyvą pasirodymą surengs suomių muzikos vunderkindas Jaakko Eino Kalevi. Ilgaplaukis širdžių daužytojas Jaakko Eino Kalevi ir jį atstovaujanti britų agentūra „Earth Agency“ nusprendė, kad jo pasirodymą Vilniuje „apšildys“ jaunų grupių konkurso „Garažas“ vieni favoritų grupė „Abudu“.

Scenos naujokai grupė „Abudu“ savo kūryboje derina elektroninės ir roko muzikos elementus. Jauniausiam grupės nariui ir vokalistui Domantui Starkauskui šiuo metu yra tik aštuonioliką metų. Praėjusią savaitę jaunų grupių konkurso „Garažas“ finale jo vedamas vaikinų penketas „Abudu“ pelnė garbingą trečiąją vietą ir sulaukė bene daugiausiai dėmesio.

Grupės „Abudu“ pasirodymo „Garaže“ įrašas:

„Visada smagu, kada žinomi vardai ir užsienio atlikėjai suteikia sceną jaunesniems savo kolegoms. Turėjau galimybę įvertinti grupės „Abudu“ perspektyvą ir stebėti gyvą jų pasirodymą. Galiu drąsiai teigti, kad su lietuviška muzika ir tikrais atlikėjais viskas bus gerai. Turime drąsią, ambicingą ir turinčią ką pasakyti jaunąją kartą. Laikas ir nuoširdus darbas studijoje parodys, ko jie iš tikrųjų verti ir kokios jų galimybės. Pats Jaakko Eino Kalevi buvęs metalistas, todėl „Abudu“ gitaros ir nevaržomas rokas jam tikrai artimi. Laukia tikrai įdomus ir muzikalus trečiadienio vakaras“, – sakė koncertų agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Pirmieji du debiutiniai grupės „Abudu“ kūriniai „Įkvėpimas“ ir „Pavasaris“ buvo puikiai sutikti internete ir nusipelno viso įmanomo eterio Lietuvoje. Nors grupė „Abudu“ debiutavo tik praėjusių metų vasarą, bet jau spėjo „apšildyti“ grupės „Garbanotas Bosistas“ koncertų virtinę ir pristatyti keletą vaizdo klipų. „Garažas“ konkurse gerbėjų minią dešimtis kartų pasidauginusi grupė iškart peršoko kelias klases į priekį ir pelnė „būsimų geriausių“ vardą. Po konkurso finalo jiems komplimentus žarstė ne vienas muzikos profesionalas ir vyresni kolegos atlikėjai, kurie apie grupę „Abudu“ išgirdo pirmą kartą.

Grupės „Abudu“ kūrinys „Pavasaris“

Gimtasis Šakių miestelis jau dabar gali jais didžiuotis. Įdomu tai, kad grupės kūryba – išskirtinai tik lietuvių kalba. Jaunatviškas maksimalizmas ir naivus perfekcionizmas gyvuose grupės „Abudu“ pasirodymuose vertas vienas kito. Panašu, kad jie seka jaunojo kolegos Beno Aleksandravičiaus arba tiesiog „ba.“ pramintu keliu. Bus įdomu sužinoti, kaip jų karjera ir muzikinė veikla klostysis toliau. Jiems pasiūlyta galimybė dalintis viena scena su Jaakko Eino Kalevi „Kablyje“ – dar vienas svarbus grupės „Abudu“ žingsnis į priekį.

Air France“ oro linijos pradangino suomio bagažą

Vilniuje laukiamas Jaakko Eino Kalevi pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose išdėjo į šuns dienas „Air France“ oro linijas, kurios buvo pradanginusios jo bagažą ir elektronikos instrumentus.

Beveik savaitę suomis bei jį lydinti komanda viešėjo Meksikoje. Čia Jaakko Eino Kalevi laukė net keli pasirodymai – festivalio „Nrml“ scena ir specialus „Vans“ renginys, žymintis įspūdingą penkiasdešimties metų šio drabužių prekės ženklo istoriją. Jo pasirodymą „Nrml“ festivalyje internetu tiesiogiai transliavo populiari muzikos turinio platforma internete „Boiler Room“.

Jaakko Eino Kalevi – Chamber of Love (official video)

Šeštadienį Jaakko Eino Kalevi svarstė apskritai atšaukti anksčiau suplanuotą turą po Baltijos šalis, nes be jau minėtos įrangos Jaakko Eino Kalevi negalėtų surengti pilnaverčio pasirodymo. Laimei, viskas baigėsi gerai ir pradangintas bagažas atsidūrė didžiausio suomių muzikos snobo rankose. Apie šią nemalonią situaciją pats atlikėjas pranešė ir būsimo koncerto Vilniuje dalyviams.

Vėliau paaiškėjo, kad „Air France“ oro linijos taip pat apgadino nuolat gyvuose pasirodymuose naudojamą Jaakko Eino Kalevi sintezatorių. Pats Jaakko Eino Kalevi šįryt patvirtino, kad pasirodymas Vilniuje įvyks ir nebėra jokių priežasčių jį nukelti ar atšaukti.

Išskirtinės išvaizdos ir unikalaus skambesio suomio Jaakko Eino Kalevi šią savaitę laukia įtemptas koncertų grafikas ir net keturi pasirodymai. Jau anksčiau buvo skelbta, kad šiame koncertų ture jis aplankys Gdanską, Vilnių, Rygą ir Taliną. Priminsime, kad Vilniuje Jaakko Eino Kalevi ir jį šiame koncertų ture lydintis būgnininkas planuoja švęsti svarbų jubiliejų ir prisiminti savo pirmąjį pasirodymą gyvai, kuris įvyko lygiai prieš dvidešimt metų.

Jaakko Eino Kalevi & Long-Sam: Plastic Bag

Jaakko Eino Kalevi viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”, kuri jums jau atvežė Sohn, „Rhye“ ir Tricky. Šie organizatoriai šį pavasarį jus taip pat kviečia pamatyti J.Views pasaulinę premjerą menų fabrike „Loftas“ ir „Mercury“ prizo laimėtojo Benjamin Clementine pasirodymą „Compensa“ koncertų salėje.

Renginys: https://www.facebook.com/events/239721889701698/