„Loftas Fest“: kompiuterinių žaidimų įkvėpti Kero Kero Bonito

Rugsėjo 2-3 dienomis Vilniuje vyksiančiame vieninteliame miesto festivalyje „Loftas Fest“ lietuvių laukia pažintis su spalvingiausia Londono grupė „Kero Kero Bonito“. Ekscentriški, ironiški ir visomis vaivorykštės spalvomis žėrintys britai įžūliai plaukia prieš Londone vyraujančią indie roko srovę ir gerbėjų ausis užlieja japoniškos pop muzikos, video žaidimų ir jamaikietiško regio įkvėpta kūryba.

„Kero Kero Bonito“ sudėtyje – margaspalvė Londono trijulė – vienintelė grupės mergina, vokalistė Sarah Midori Perry ir prodiuseriai Gus’as Lobban’as bei Jamie Bulled’as. Viena trečioji „Kero Kero Bonito“ narių – Gus’as Lobban’as be veiklos grupėje dar turi solinį projektą, kuriame prisistato šmaikščiu Kane West slapyvardžiu.

Interneto ir kompiuterinių žaidimų kartai kuriantys britai susipažino kaip ir dera – internete. Studijų laikų draugai Gus’as ir Jamie japoniškos kultūros gerbėjų forume paskelbė naujai savo grupei ieškantys vokalistės. Viena atsiliepusiųjų į skelbimą – japonų kilmės Sarah – tiko idealiai.

Sulipęs trio užsidarė įrašų studijoje, netruks pristatė pirmąjį savo singlą „Intro Bonito“ ir kone akimirksniu užkariavo britų širdis. Šiandien jie aktyviai groja ne tik gimtojoje Anglijoje ir kitose Europos šalyse, bet ir už Atlanto. Gegužės mėnesį „Kero Kero Bonito“ jau ne pirmą kartą užsuks į Niujorką, kur koncertiniame ture gros drauge su „Crystal Castles“. Žinoma, spalvingi londoniečiai dažni svečiai iš Japonijoje.

Šios šalies įtaka jų kūrybai – akivaizdi. Pradedant žaismingais ir spalvingais jų video klipais, kurie dažnai primena video žaidimus ir baigiant dvikalbiu Sarah repu. Tačiau ryškus ir saldus įvaizdis bei žaismingi muzikos skambesiai gali apgauti – po kandžiais ir ironiškais dainų tekstais slypi gilesnė prasmė. „Kero Kero Bonito“ repuoja apie tai, kas aktualu daugeliui šiuolaikinių žmonių – apie nepritapimą, apie seksizmą, ekologijos problemas ir pan.

Spalvingieji „Kero Kero Bonito“ „Lofto“ scenoje pasirodys 3 rugsėjo d. Urbanistiniame „Loftas Fest“ festivalyje šiemet taip pat gros prancūzų elektronikos vunderkindas Gesaffelstein, charizmatiškas britų trio „Daughter“ ir viena perspektyviausių britų grupių „Formation“.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.loftasfest.lt