„Loftas Fest“: nepatogaus kino naktis ir išankstinės premjeros

Rugsėjo 2-3 d. Vilniuje vyksiantis urbanistinis miesto festivalis „Loftas Fest“ vilniečius ir miesto svečius kvies ne tik išgirsti įdomiausias tarptautines muzikos žvaigždes, bet ir tyrinėti pramogų kupiną industrinį „Lofto“ kiemą, kuriame be muzikos ir meno scenų, festivalio lankytojų lauks ir įspūdinga kino programa.

„Loftas Fest“ kino programoje tris filmus pristatys ir dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, rodantis žmogaus teisių temą nagrinėjančius filmus. Net du jų bus išankstinės festivalio premjeros, nes abu filmai „Nepatogaus kino“ programoje bus rodomi tik šį rudenį.

„Loftas“ ir „Nepatogus kinas“ jau ne vienerius metus kartu kviečia į bendrus renginius. Todėl šiemet sulaukę kvietimo sudaryti specialią dokumentinių filmų programą „Loftas Fest“ metu, nusprendėme padaryti kai ką ypatingo – suteikti galimybę šio festivalio dalyviams pirmiesiems pažvelgti į artėjančio „Nepatogaus kino“ programą. „Loftas Fest“ metu festivalio lankytojai galės pamatyti tris filmus: du filmus iš būsimos „Nepatogaus kino“ programos – „Prisijaukinti liūtą“ ir „Pasitikite, Princess Shaw“, bei pernai rodytą eksperimentinį Dominic Gagnon filmą „Iš Šiaurės“. Visi šie filmai išsiskiria ypatingu dėmesiu menininkams bei išskirtinėmis kūrybinėmis raiškos formomis,“ – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

Filmas „Pasitikite, Princess Shaw“ (Presenting Princess Shaw, 2015) yra vienas šių metų dokumentinių kino festivalių favoritų. Tai neįtikėtina žymaus kompozitoriaus iš Izraelio Kutiman ir niekam nežinomos merginos Samantha’os muzikinė kelionė, įveikianti didžiausias abejones ir atstumus.

Dominico Gagnon filmas „Iš Šiaurės“ (Off the North, 2015) novatoriškai išnaudoja YouTube kanale surastus inuitų filmuotas kasdienio gyvenimo ištraukas, jungdamas jas su tradicine ir šiuolaikine muzika. Šis preciziškai sumontuotas koliažas tampa ypatingai atvira ir klausimus keliančia kelione į nepažintą Šiaurę.

„Prisijaukinti liūtą“ (Shoulder the Lion, 2015) – išsiskirtine forma trijų neįprastų menininkų istorijas pasakojanti juosta, kuria bus anonsuojama speciali jubiliejinio „Nepatogaus kino“ programa, skirta kitoniškumui. Šio vizualiai įspūdingo dokumentinio filmo centre – trijų neįprastų menininkų istorijos, kurių talentui grėsmę iškelia fizinė negalia. Šis filmas skatina permastyti visuomenėje įsitvirtinusią negalios sampratą, pažvelgti į individualų kūrėjo santykį su menu, savirealizacijos svarbą žmogaus gyvenime.

Išankstines filmų premjeras festivalyje pristatysiančio „Nepatogaus kino“ bendruomenė bilietus į „Loftas Fest“ gali įsigyti perpus pigiau (su specialiu nuolaidos kodu). „Nepatogaus kino“ organizatoriai primena, kad tapti bendruomenės nariu galima apsilankius puslapyje www.nepatoguskinas.lt/bendruomene ir parėmus festivalį vienu iš keturių nurodytų būdų.

Be puikios kino programos ir kitų pramogų, šiemet „Loftas Fest“ festivalyje gros prancūzų elektronikos vunderkindas Gesaffelstein, charizmatiškas britų trio „Daughter“, viena perspektyviausių britų grupių „Formation“, spalvingi londoniečiai „Kero Kero Bonito“ ir Tel Avivo numylėtiniai „Lola Marsh“.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.loftasfest.lt