Sugrįžta susikertančių medijų konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“

Birželio 27-28 d. į sostinę sugrįžta susikertančių medijų konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“. Tai penktą kartą vyksiantis nemokamas tarptautinis renginys, subursiantis įvairių kūrybinių industrijų sričių profesionalus. Šiemet pagrindinis dėmesys bus skiriamas skaitmeniniam, interaktyviam pasakojimui bei naujų auditorijų pritraukimui.

Šiandien sparčiai tobulėjant technologijoms, virtualiai realybei ateinant į audiovizualinę rinką, interaktyvaus pasakojimo elementai tampa vis aktualesni didelei daliai kūrybinės industrijos atstovų. Šių metų renginyje bus nagrinėjamos interaktyvaus istorijos pasakojimo subtilybės bei diskutuojama, kaip sudominti kuo didesnę auditoriją.

Kaip teigia renginio organizatorė, „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus vadovė Eva Brazdžionytė, istorijos konstravimas ir gebėjimas ją pritaikyti skirtingoms medijoms (ar jų platformoms) yra vienas esminių šiandieninės audiovizualinės industrijos aspektų tiek Europoje, tiek už jos ribų. Todėl šia konferencija siekiama Lietuvos įvairių kūrybinių sričių profesionalams pristatyti naujausias interaktyvaus, skaitmeninio pasakojimo tendencijas ir taip prisidėti prie jų kompetencijų kėlimo.

Pirmąją renginio dieną, birželio 27 d., vyksiančioje konferencijoje savo patirtimi ir žiniomis dalinsis audiovizualinės industrijos profesionalai iš Jungtinės Karalystės, Liuksemburgo bei Jungtinių Amerikos Valstijų. Konferencija prasidės ISM ekonomikos ir vadybos universiteto Inobazės vadovo Ugniaus Savicko pranešimu apie mąstymo modeliavimo techniką projektų valdyme. Toliau amerikietis skaitmeninių pramogų ir technologijų lyderis John Heinsen kalbės apie susikertančių medijų naudojimą siekiant atrasti ir pritraukti naujas auditorijas. Bestselerių romanų rašytoja, Europos Akademijos („EBU“) Eurovizijos susikertan

ių medijų mokymų lektorė Alison Norrington iš Jungtinės Karalystės pristatys skaitmeninio pasakojimo subtilybes interaktyviuose, audiovizualiniuose projektuose. Duetas iš Liuksemburgo – Marion Guth ir Stéphane Hueber-Blies, – pasidalins savo patirtimi apie tarptautinių virtualios realybės projektų kūrybinius ir gamybinius aspektus. Interaktyvios realybės tyrinėtoja britė Sandra Gaudenzi renginio dalyviams papasakos apie interaktyviosios dokumentikos vartotojo patirtį europiniuose projektuose.

Kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyks antrąją renginio dieną, dalyviai išbandys į vartotoją orientuoto dizaino metodologiją, kurią galės pritaikyti savo istorijoms. Šiųmetinių dirbtuvių tema – „Istorijų kūrėjai: į vartotoją orientuoto dizaino pritaikymas interaktyviame istorijų pasakojime“. Praktinius užsiėmimus ves interaktyvios dokumentikos profesionalė Sandra Gaudenzi iš Jungtinės Karalystės bei Amerikos akademijos apdovanojimų „Oskarų” susikertančių medijų prodiuseris John Heinsen. Kūrybinės dirbtuvės skirtos kino, naratyvinio turinio video žaidimų, animacijos, virtualios realybės projektus vystantiems profesionalams.

Šis dviejų dienų naujų medijų aktualijas pristatantis renginys – tai puiki galimybė kino, reklamos, animacijos, vaizdo žaidimų kūrėjams, programuotojams, IT, literatūros specialistams, scenaristams, taip pat audiovizualinio turinio platintojams bei televizijos darbuotojams susitikti ir išgirsti apie industrijos naujienas, pokyčius bei laukiančias galimybes.

Tarptautinė konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“ vyks birželio 27–28 dienomis Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Dalyvavimas nemokamas.

Detali renginio programa: http://kurybiskaeuropa.eu/media/2016-m-programa-lt