Koncertas „VITRINA“: penkios grupės pasitiks gegužę Kirtimuose

Veiksmu naujamiestyje ir stoties rajone jau nieko nenustebinsi, tačiau peržengti Vilniaus vakarinio aplinkkelio ribą drįsta ne kiekvienas. Kviečiame ją peržengti ir Kirtimų kultūros centre praleisti pirmąjį gegužės ketvirtadienio vakarą!

Koncerte „Vitrina“ Kirtimų kultūros centre gegužės 4 d. 19 val. išgirsime tokias Lietuvos alternatyvios muzikos gerbėjų gerai žinomas grupes kaip „Ministry of echology“, „Kamanių šilelis“, „Miglaukas“, „Darbo džiaugsmai“ ir „Vilkai“. Glaudžiai susijusios su Kirtimų kultūros centru, šios grupės pirmą kartą pasirodys vienoje scenoje centro kieme ir savo gerbėjus nudžiugins nemokamu koncertu po atviru dangumi.

Be abejonės žymiausia reggae/dub grupė Lietuvoje „Ministry of echology“ į savo koncertus sutraukia ir priverčia kilnoti kojas šimtus gerbėjų. Susikūrusi 2009 metais grupė scenoje pasirodydavo kartu su Eazystyle MC. Nors po metų sceniniai keliai išsiskyrė, kūryba ir draugystė vis dar tęsiasi. „Aidų ministerija“ – šilti ir pozityvūs, o jų muzika – apie meilę, gerumą, bendrumo jausmą, vienybę pasaulyje.

Susikūręs prieš daugiau nei 6 metus, „Kamanių šilelis“ maišo pasaulio folk muzikos bei viduramžių estetiką su septyniasdešimtųjų dvasia pridėję mūsų amžiaus elektroninių užuominų. Gyvenime jie – šeima, o scenoje – šeima kartu su klausytoju. Jie – aktorius ir režisierė, vyras ir žmona, muzikantai, kompozitoriai, tekstų autoriai. Muzikantas, dainų autorius, laidų vedėjas ir muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas yra pasakęs, kad „Puikus ir išradingas Manto gitaros valdymas kartu su Kamilės balsu sukuria kažką, kam pavadinti muzikos teorijoje dar nėra vardų. Sunku šį duetą Lietuvos muzikos kontekste su kuo nors palyginti. Juos tiesiog reikia išgirsti. Gyvai.“

Grupė „Miglaukas“ archajinius lietuvių liaudies dainų motyvus apipina pasaulio muzikos garsais. Jų muzika – mistiška ir užburianti, į viena suliejanti tradicinį lietuvių, egzotiškų kraštų ir šiuolaikinės muzikos skambesį. Nemažai pasaulio išmaišę muzikantai susikrovė ne tik turtingą kitų tautų muzikos tradicijų bagažą, bet ir europiečio ausiai menkai pažįstamų instrumentų kolekciją, kuri apraizgo jų kuriamą post-folk, experimental, world, ambient-dub muziką subtiliomis ritminėmis ir melodinėmis kilpomis.

Stavaris, Burakas ir Rožė – trys muzikos ikonos, susibūrusios į kolektyvą „Darbo džiaugsmai“. Siuvamoji ritmo mašina, gitarinė šaltkalvystė, bosinis konvejeris, apipintas ironiškais tekstais – kas gali būti smagiau už tokį dainų gamybos cecho šurmulį! Klausytojų jau pamiltus hitus šie kultūros darbuotojai įkaitino aukštoje kūrybinėje temperatūroje, ataušino gyvenimo druskos tirpale ir taip užgrūdino amžinybei. Pasak grupės, „Darbo džiaugsmai“ nemėgsta nei beformio noizo scenoje, nei decibelų pertekliaus teniso korte. Tad ironiškus išpuolius bei intelektinę distanciją grupė įvelka į diskotekinį ritmą ir grakščias melodijas.

Penktosios „Vitrinos“ grupės nariai – anksčiau groję legendinėje grupėje „Poliarizuoti stiklai“, o nuo 2006 metų kuriantys pasivadinę vokaliniu instrumentiniu ansambliu „Vilkai”. Linksmi ir energingi, turintys geras lietuviškos estrados šaknis ir vis sukraunantys spalvotus  ir ryškius naujos kūrybos vaisius, ansamblis „Vilkai“ atlieka ir žinomų atlikėjų, ir savos kūrybos dainas. Ne kartą negailėjo nei laiko, nei jėgų ir entuziastingai dalyvavo labdaros koncertuose, kuriuose surinktos lėšos buvo skirtos vaikų globos namams.

Koncerto „Vitrina“ metu taip pat bus pristatyta aktyvaus Vilniaus menininko Mariaus Stavario koliažų paroda nūdienos tematika, tačiau ja neapsiribojanti. Kaip galėtų pasakyti pats menininkas – dabar tai aktualu taip pat kaip ir prieš 1000 metų.