“Susikirtimai VIII”: japono Tatsuru Arai performansas

Kirtimų kultūros centre besitęsiantis eksperimentinės muzikos ir garso meno renginių ciklas „Susikirtimai“ birželio 7 d. klausytojams pristatys itin įdomią programą.

Renginį 19 val. pradės dokumentinio filmo “Bising: Noise & Experimental Music in Indonesia” peržiūra. Sakoma, kad Indonezijos nepriklausomos muzikos scena – didžiausia visoje pietryčių Azijoje. Šis filmas, apkeliavęs daugybę festivalių ir palankiai įvertintas kino kritikų, pristato grupių ir muzikantų, kuriančių ir veikiančių noizo ir eksperimentinės muzikos lauke Indonezijoje, istorijas.

Po filmo renginio lankytojų lauks gyva muzika – 20:30 prasidėsiančiame koncerte publika išgirs Tatsuru Arai (JP), Chrs Galarreta (PE) bei An Tez (FR). Šių trijų skirtingų kultūrų atstovų – japono, perujiečio ir prancūzo – muzikinę kūrybą vienija būtent noras eksperimentuoti ir eiti niekieno nepramintais kūrybiniais keliais.

Gyvenantis Berlyne japonas Tatsuru Arai prisistato kaip kompozitorius, garso/vaizdo menininkas, programuotojas ir Gesamtkunstwerk kūrėjas. Gesamtkunstwerk koncepcija buvo sukurta Richardo Vagnerio, maištingo vokiečių kompozitoriaus, teoretiko ir eseisto, bei pristatyta jo esė rinkiniuose tarp 1849 ir 1852 metų. Pagal R. Vagnerio idėją – Gesamtkunstwerk tai absoliutus meno kūrinys, pasiekiamas įvairiausių menų sintezėje. Tatsuru Arai tiria technologijų įtaką muzikai, algoritmų ir tradicinio komponavimo ryšius bei alternatyvius muzikos pajautimo būdus, savo pasirodymų metu kurdamas garso ir vaizdo suvokimo, bei geometrinių struktūrų dermę.

Tatsuru projekto Hyper-Serial-Music, kurio dalį publika išgirs koncerto Kirtimų kultūros centre metu, kūriniai komponuojami remiantis matematiniais principais, jiems būdinga nuolatinė ritmų kaita, garsai šokinėja dideliais ir mažais intervalais, sukeldami unikalų muzikos patyrimą klausytojui.

Chrs Gallareta, kurio tikrasis vardas Jorge Christian Galarreta Pando, yra instaliacijų menininkas, kompozitorius, atlikėjas ir garsų tyrinėtojas iš Peru. Jis keliauja po įvairias šalis ir daro lauko įrašus, kuriuos vėliau naudoja savo kūryboje. Atlikėjas tyrinėja ir išryškina įvairių kūnų, erdvių ir objektų akustines galimybes ir išverčia jų garsus į žmonėms girdimą lygmenį. Tai – elektromagnetinių laukų, povandeninių erdvių garsai ir jų interpretacija.

Antez vardu pasivadinęs prancūzas Richard Romero – perkusininkas ir garso skulptorius iš Prancūzijos, siekiantis išgaunamais garsais sukelti fizinį garso patyrimą. Atlikėjas pasirodymo metu sukuria įtraukiančią, meditatyvią atmosferą, dažnai atlieka kūrinius kamerinėje aplinkoje, kai žiūrovai gali iš arti matyti jo instrumentus. Itin svarbus ryšys su aplinka, nes dažnu atveju būtent ji ir formuoja pasirodymo dinamiką.

Programa:

19:00 Dokumentinio filmo “Bising: Noise & Experimental Music in Indonesia” peržiūra (rež. Adythia Utama, 67 min. 2014, Indonezija)

20:30 Koncertas – Tatsuru Arai (JP), Chrs Galarreta (PE), An Tez (FR)

Bilieto kaina: 3 EUR

Draugai – Agharta Renginiai Ore.lt Daina Dubauskaitė

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno 69, Vilnius