Kitą roko himną Jackas White kurs lietuviška gitara

„Dar nežinau, ką tiksliai jam pasakysiu. Tikrai paminėsiu, jog tai dovana nuo visos Lietuvos“, – su jauduliu sako jaunas industrijų dizaineris Rapolas Gražys. Unikalią savo sukurtą gitarą jis padovanos į Lietuvą atvykstančiam roko genijui Jackui White‘ui. Tai gražus muzikos agentūros „8 Days A Week“ ir „Lava Drops“ sumanymas.

R. Gražio kuriama gitarų linija „Lava Drops“ jau susilaukė tarptautinio pripažinimo. Be to, tai vienintelis gitarų prekės ženklas Lietuvoje. Šie instrumentai – tikri dizaino ir meno kūriniai. Kiekvienas yra pagamintas rankomis iš labai retų medžiagų, nenaudojamų masinės gamybos instrumentuose. Net 12 „Grammy“ statulėlių laimėtojui skirta elektrinė gitara bus tokia vienintelė visame pasaulyje. Novatoriška ir kupina simbolikos.

„Tikiu, jog šis instrumentas inspiruos jį naujiems atradimams. Galbūt mano gitara Jackas sukurs naują roko himną“, – viliasi R. Gražys.

Lava Drop Jack White III

Naujiems eksperimentams – nauja gitara

Rapolą Gražį Jackas White‘as žavi tuo, kad, užaugęs gausioje ir nepasiturinčioje šeimoje, sugebėjo būti išgirstas visame pasaulyje: „Jis yra inovatorius. Ne tik muzikoje, bet visuose savo darbuose. Tai asmenybė, kuri žiūri į pasaulį kitokiu kampu. Negalėčiau jo apibūdinti vienu žodžiu. Jis lyg Elonas Muskas ar Steve‘as Jobsas – ir visgi ne tik tai. Jis pristato save kaip žmogų, kuris nori daugiau iš šio pasaulio. Ne tik imti, bet ir duoti. Tai tikrai įkvėpia.“

„Jackas yra estetas ir minimalistas. Tai man ypač artimi bruožai, – panašumų ieško Rapolas. – Jis niekada nesikartoja. Sunku įvardyti net jo muzikos stilių. Country garsai susilieja su roko stiprumu ir šaižumu, tuomet įsijungia pankrokiškas skambesys, kuris pasibaigia psichodeliniu ansambliu.“

„White‘as mėgsta eksperimentuoti, todėl viena iš pagrindinių idėjų buvo sukurti tokią gitarą, kuri įkvėptų jį naujiems atradimams ir naujam skambesiui. Pasirodžius naujajam jo albumui „Boarding House Reach“ atsinaujino ir jo kaip asmenybės įvaizdis. Pajutau, jog jis nori žengti ryškų žingsnį savo karjeroje ir atsiskleisti naujomis spalvomis“, – būtent tokiems žingsniams ir turėtų įkvėpti išskirtinio dizaino ir galimybių gitaros modelis.

Vardan trejeto – mediena iš trijų žemynų

„Ilgai svarsčiau, kokį instrumentą turėčiau sukurti šiai asmenybei. Pagrindinė idėja buvo siejama su Lietuva ir skaičiumi 3. Man, kaip dizaineriui ir kūrėjui, svarbu, jog tokio lygio žvaigždė prisimintų mūsų šalį ir atvyktų dar kartą čia pasirodyti“, – sako Rapolas Gražys.

Trejeto simbolika Jackui White‘ui ypač svarbi. Šis skaičius nuolat figūruoja grupės „The White Stripes“ ir jo solo karjeroje. Jis ir pats pasirašo kaip Jackas White‘as III, ir jo leidybinė kompanija vadinasi „Third Man Records“. Trejetas – tobulumo simbolis – artimas ir Rapolui.

Šią filosofiją jis ir įkūnijo savo sukurtoje gitaroje. Vienetinis instrumentas bus pagamintas iš trijų skirtingų medienų. Jos atkeliavo iš trijų skirtingų pasaulio žemynų. Viena jų – lietuviškas klevas, taip pat panaudotas raudonmedis ir juodmedis.

Gitaroje įtaisyti trys aukščiausios klasės garso „nuėmėjai“ su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis suteiks šiam instrumentui universalumo. Trejetas atsispindės ir gitaros grifo dekoravime. Instrumente vyraus trijų spalvų derinys: mėlyna, juoda ir natūralaus poliruoto metalo spalva. Šiandien tai mėgstamiausios Jacko spalvos. Kiekviena jų turės savą prasmę.

„Lava Drops“ gitaros kuriamos lietuvių rankomis

Instrumento korpusas bus ypač patogus ir lengvas. Gitaros viršus bus papuoštas retu degančio klevo raštu. Visą lašo formos instrumento korpusą juos 3 milimetrų storio ištisinis aliuminio kontūras. Jis suteiks instrumentui ypač ilgą natos skambėjimą. „Šiam modeliui dar niekad nebuvau pritaikęs tokios funkcijos, – išskirtines gitaros ypatybes vardija Rapolas. – Ne viską pristačiau, – tuo įsitikinsite, kai gitara bus baigta. Galiu tik pridurti, jog šis instrumentas bus pagamintas per 3 mėnesius. Ar tai sutapimas?“

Vardan trejeto – mediena iš trijų žemynų

„Ilgai svarsčiau, kokį instrumentą turėčiau sukurti šiai asmenybei. Pagrindinė idėja buvo siejama su Lietuva ir skaičiumi 3. Man, kaip dizaineriui ir kūrėjui, svarbu, jog tokio lygio roko žvaigždė prisimintų mūsų šalį ir atvyktų dar kartą čia pasirodyti“, – sako „Lava Drops“ gitarų kūrėjas.

https://www.instagram.com/p/Bib-SkqFUyL

Trejeto simbolika Jackui White‘ui ypač svarbi. Šis skaičius nuolat figūruoja grupės „The White Stripes“ ir jo solo karjeroje. Jis ir pats pasirašo kaip Jackas White‘as III, ir jo leidybinė kompanija vadinasi „Third Man Records“. Trejetas – tobulumo simbolis – artimas ir pačiam Rapolui.

Šia filosofija jis ir įkūnijo savo sukurtoje gitaroje. Vienetinis instrumentas bus pagamintas iš trijų skirtingų medienų. Jos atkeliavo iš trijų skirtingų pasaulio žemynų. Viena jų – lietuviškas klevas, taip pat panaudotas raudonmedis ir juodmedis.

Gitaroje įtaisyti trys aukščiausios klasės garso „nuėmėjai“ su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis suteiks šiam instrumentui universalumo. Trejetas atsispindės ir gitaros grifo inkrustacijose. Instrumente vyraus trijų spalvų derinys: mėlyna, juoda ir natūralaus poliruoto metalo spalva. Kiekviena jų turės savą prasmę.

Instrumento korpusas bus ypač patogus ir lengvas. Gitaros viršus bus papuoštas retu degančio klevo raštu. Visą lašo formos instrumento korpusą juos 3 milimetrų storio ištisinis aliuminio kontūras, kuris suteiks instrumentui ypač ilgą natos skambėjimą. „Šiam modeliui dar niekad nebuvau pritaikęs tokios funkcijos, – išskirtines gitaros ypatybes vardija Rapolas. – Ne viską pristačiau, – tuo įsitikinsite, kai gitara bus baigta. Galiu tik pridurti, jog šis instrumentas bus pagamintas per 3 mėnesius. Ar tai sutapimas?“

Lietuviškas instrumentas papildys išskirtinę kolekciją

Idėja savo rankomis kurti elektrines gitaras gimė Rapolui dar studijuojant Vilniaus dailės akademijos bakalaure. Tai tapo jo baigiamuoji darbu ir ateities vizija. Dabar jo gitaros jau keliauja po pasaulį – jas įsigyja ir profesionalūs, ir mėgėjai gitaristai, ir kolekcionieriai. Tarptautinėje parodoje ją yra išbandęs net buvęs Michaelo Jacksono gitaristas Gregas Howe‘as. Specialią gitarą Rapolas Gražys yra padovanojęs ir Andriui Mamontovui 50-mečio proga.

Rapolas Gražys sukūrė vardinę gitarą Andriui Mamontovui

Kurdamas gitarą J. White‘ui dizaineris atidžiai studijavo jo karjerą ir asmenybę. „Jis itin drąsus ir savomis idėjomis tikintis žmogus“, – teigia R. Gražys. J. White‘o meilė ypatingoms gitaroms – niekam ne paslaptis. Rapolas gali nesunkiai išvardyti, kokių gitarų esama jo kolekcijoje. Legendinių bliuzo muzikantų intrumentai, senos plastikinės gitaros (viena tokia tarnavo visą ilgą jo karjeros kelią), akustinė gitara, sukurta specialiai Pirmojo pasaulinio karo kareiviams… Kiekvienas instrumentas jam kažką reiškia.

Vienas skambiausių roko vardų istorijoje tikrai įvertins tokį darbą ir jausmą, įdėtą kuriant neeilinį „Lava Drops“ instrumentą. Ši gitara tikrai papildys jo kolekciją. Galbūt White‘as ja pagros koncerte Vilniuje? O gal ją išvysime kitame jo vaizdo klipe?