„Self-repair“ eksperimentinės laboratorijos

Kaip pasiruošiu savęs klonavimui. Laktozės netoleravimo testas

Ar kada nors norėjote sužinoti, kokius genų variantus koduoja Jūsų DNR? Kokius nematomus bruožus slepia Jūsų organizmas, kokiomis ligomis turite polinkį sirgti? Institutio Media kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda organizuoja kūrybines dirbtuves, kuriose, naudodami „pasidaryk pats“ laboratorinę įrangą, galėsite pasitikrinti, ar Jūsų organizmas toleruoja laktozę.

Prisijungdami prie European Biotech Week, 2018 m. rugsėjo 28-29 dienomis kviečiame į Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) projektų erdvę „Sodų 4” atlikti DNR pirštų antspaudų nustatymo eksperimentą! Rugsėjo 28 d. 19 val. vyks viešas projekto pristatymas.

„Jau kelinti metai bendradarbiaujame su Vilnius-Lithuania iGEM mokslininkų komanda, tirdami sintetinės biologijos ribas meniniame kontekste. Dirbdami kartu ieškome paralelių sistemų bei sąlyčio taškų su šiuolaikinėmis aktualijomis. Ką toks bendradarbiavimas duoda? Kaip formuluoti klausimus, kad jie nepasirodytų iš fantastikos ar spekuliatyvaus dizaino srities?“ – sako vienas kūrybinių dirbtuvių autorių Mindaugas Gapševičius.

Šis dviejų dienų trukmės renginys – tai bandymas realybėje įgyvendinti mokslinių ir meninių praktikų simbiozės galimybę, kalbėtis apie genų inžineriją ir gyvybės programavimą.

Renginys yra „Self-repair“ (liet. „savęs pagerinimas“) kūrybinių dirbtuvių serijos dalis, įgyvendinamas kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda ir LTMKS menininkais. „Self–repair“ kalba apie netradicinius, daugiausia su žmogaus organizmu susijusius atvejus, kai turinčios veikti sistemos iš tiesų nefunkcionuoja. „Self–repair“ – tai galimybė identifikuoti šiuos trūkumus.

Renginys nemokamas.

Registracija į penktadienio ir/arba šeštadienio dirbtuves

FB: https://www.facebook.com/events/289371224996953/

Dalyvavimas projekto pristatyme be išankstinės registracijos.

Renginį organizuoja Institutio Media, Vilnius-Lithuania iGEM, remia: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Council of Ministers, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras, TOP paramos kultūrai asociacija Berlyne, mikroBIOMIK bendruomenė.

Nuotrauka (c) Brigita Kasperaitė.