Edukacinis muzikos technologijų renginys „Soundium: Enabled“

Šių metų spalio 20 d. muzikos klube „Kablys“ vyksiantis „Soundium: Enabled“ bus pirmas tokio tipo ir masto renginys Baltijos šalyse, po vienu stogu dviejose erdvėse apjungsiantis naujausios muzikos technikos ir technologijų pristatymą su edukacija bei galimybe viską išbandyti ir patirti patiems lankytojams.

„Soundium: Enabled“ renginyje nuo 11 val. lektorių salėje penkių gerai žinomų muzikos įrangos kompanijų atstovai pristatinės savo produktų galimybes. “Ableton” ir “Bitwig” instruktoriai pristatys ir pademonstruos savo programinės įrangos stipriąsias savybes.  O, „Arturia“ komandos narys, pasidalins žiniomis apie platų kompanijos produktų spektrą – nuo sintezatorių, kontrolerių iki jiems dedikuoto „softo“.

Iš kaimyninės Latvijos į renginį atvyks jau visame pasaulyje įvertintų „Sonarworks“ bei „Erica Synths“ atstovai. Peteris Ozols („Sonarworks“) papasakos apie tai, kaip veikia jų sukurta programinė įranga, skirta gerinti kambario akustiką. Vienas iš „Erica Synths“ įkūrėjų Girts Ozolins išduos, kaip jiems pavyko įsitvirtinti modulinių sintezatorių rinkoje bei pristatymui atsiveš naujų produktų.

Demonstracijų salė nebus tik naujų produktų stendas – tai erdvė, kurioje galima išbandyti daugybę įvairių muzikos kūrybai ar didžėjavimui reikalingų priemonių (sintezatorių, ritmo mašinų, MIDI/DJ kontrolerių, patefonų ir t. t.) bei pabendrauti su jas gaminančių kompanijų atstovais, pamatyti, kaip įrangą naudoja bendraminčiai.

Mini DJ akademiją su „Pioneer DJ“ produktais kuruosiantys geriausi Lietuvos scratch didžėjai Swix ir Mamania ne tik pademonstruos savo sugebėjimus, bet žada ir pamokyti norinčiuosius. Lietuvos beats/urban elektronikos scenos administratoriai „Renegades of Bump“ prie savo stalo ims trumpus interviu iš Lietuvos elektroninės muzikos prodiuserių apie jų kūrybinį procesą. „Despotin Audio Lab“, atsakinga už „Despotin“ Fam ir kitų urban stiliaus muzikos atlikėjų kokybišką skambesį, įsirengs mobilią garso įrašų studiją, kurioje rodys, kaip teisingai įrašyti vokalą, muziką, patars dėl garso redagavimo, suvedimo, masteringo, įrašo paruošimo leidybai. „Blokas“, į pasaulį paleidę „Pisound“ garso plokštę, skirtą „Raspberry Pi“, žada pristatyti naujus projektus, pravesti dirbtuves – lankytojai galės patys susilituoti savo nešiojamą MIDI kompiuteriuką (dirbtuvėms reikalinga registracija, apie kurią organizatoriai praneš atskirai).

Renginį užbaigs du pasirodymai. Jiems ruošiasi elektroninės muzikos kūrėjai Pijus Džiugas Meižis, už Lietuvos sienų pažįstamas Brokenchord, o gyvai grojantis undergroundinio noise‘o atstovas McKaras atliks specialiai šiam renginiui sukurtą audiovizualinį performansą.

Organizatoriai pataria su savimi atsinešti ausines, atšaukti dienos planus, kadangi viskam išbandyti reikės laiko.