Pasirodyk “Tallinn Music Week” – paraiškos priimamos iki lapkričio 12-osios

11-asis naujos muzikos ir miesto kultūros festivalis “Tallinn Music Week” (TMW) vyks 2019-aisiais kovo 25-31 dienomis. Visų žanrų atlikėjų paraiškos iš viso pasaulio laukiamos iki lapkričio 12 d. “Ore” lankėsi TMW jau keletą kartų – pernai viskas atrodė maždaug taip.

Rengiamas kiekvieną pavasarį Estijos sostinėje nuo 2009-ųjų, TMW yra naujos muzikos ir miesto kultūros festivalis su plačia muzikos ir menų programa, taip pat – Kūrybinės įtakos konferencija. Renginys siūlo multi-žanrinę programą, kurioje dalyvauja apie 200 atlikėjų iš Baltijos šalių, Europos ir ne tik. Demontracinė programa, apimanti nuo eksperimentinės elektronikos ir pop iki džiazo ir šiuolaikinės klasikos, iš gautų paraiškų sudaroma tarptautinės muzikos verslo veikėjų komandos.

TMW organizatoriai atlikėjų paraiškų laukia iki lapkričio 12-osios 23:59 (EET).

Pilna programa bus paskelbta kitų metų vasarį.

Paskutinis TMW iš viso pasaulio sulaukė arti 1500 paraiškų, iš kurių 263 atlikėjai iš 32 šalių buvo patvirtinti ir pasirodė Taline. Tarp kylančių atlikėjų, sėkmingai pasitikrinusių savo tarptautinės karjeros potencialą: Lietuvoje koncertavę ir mūsų kalbinti Motorama ir Shortparis iš Rusijos, noise rokeriai Repetitor iš Serbijos, Baltarusijos cold-wave atstovai Super Besse, visas būrys estų: folko novatoriai Maarja Nuut, Trad.Attack! ir Mari Kalkun, eksperimentinio pop atstovas Mart Avi, shoegaze grupė Holy Motors ar electropop projektas NOËP.

TMW ir naujoji Estijos scena nuolat susilaukia visapusiško tarptautinės muzikos žiniasklaidos dėmesio.

Richard James Foster tyrinėja, kas sudaro nuotykingą Estijos muzika išsamiame straipsnyje “Eeestirocksampler: Welcome to New Weird Estonia“, publikuotame the Quietus. “Jau 11-ąjį kartą organizuojamas TMW tapo tramplinu daugeliui pogrindžio muzikantų. Į priekį mąstantis renginys, kuriam rūpi ir socio-politiniai klausimai, visada įtraukia vietinius atlikėjus ir nuolat vysto politiką, remiančią hiper-drąsius vietinius”, – sako autorius. Straipsnyje taip pat minimi vieni TMW laimėtojų: Mart Avi – “tarpgalaktinis atlikėjas, išleidęs albumą “OtherWorld”, pasivažinėjimą limuzinu po saulės nutviekstas jo vaizduotės kalvas” ir Maarja Nuut “perfekcionistę, dėliojančią įsivaizduojamus peizažus ir dainuojančią liaudies dainas apie mirtį ir aplinką”. Neseniai ji išleido albumą “Muunduja (Shifter)”, bendradarbiaudama su elektronikos atlikėju Ruum.

Muzikos portalas “Noisey” taip pat atkreipė dėmesį į Estijos muzikos sceną, susitikęs su vietiniais veikėjais ir atlikėjais – “Five Musicians Building a New World in the Face of Estonia’s Isolated Past“.

Kitas TMW vyks 2019 m. kovo 25-31 dienomis. Be muzikos ir dviejų dienų Kūrybinės įtakos konferencijos, festivalis pasiūlys daug nemokamų “City Stage” koncertų, susitikimų su kūrėjais bei meno programą.