10-oji “Kino stovykla” kviečia įelektrinti kūnus

Rugpjūčio 8-11 dienomis “Meno avilys” kviečia į 10-ąjį neformalų kino kūrėjų, kritikų, kinotyrininkų, studentų ir žiūrovų susibūrimą Salų miestelio dvare (Rokiškio raj.). Šiemet “Kino stovyklos” organizatoriai kviečia gilintis į socialinės lyties ir seksualumo bei juos kontroliuojančių galios santykių vaizdavimą kino mene. Įelektrinta: jaudinanti ar įaudrinta; kūnai, gebantys pritraukti prie savęs kitus kūnus, yra įelektrinti, jie įsielektrina susiliesdami + tapatybė: savęs suvokimas aplinkoje, santykio su kitais nustatymas, lemiantis elgesį ir sprendimus = įelektrintos tapatybės: savęs suvokimo, įaudrintų santykių bei elgesio paieškos ir projekcijos kino pasaulyje.

Socialinės lyties ir seksualumo bei juos kontroliuojančių galios santykių vaizdavimas kino mene. Programoje – šias temas kūrybiškai nagrinėjantys filmai, pažintis su queer ir feministinio kino ypatybėmis bei jo kūrėjais. Be istorinės „įelektrintų tapatybių” perspektyvos ekrane, dėmesį atkreipsime ir į lyčių dinamiką bei translytiškumo atspindžius šiuolaikiniame kine ir video mene. Kaip įprasta, stovykloje dalyvaus tiek kylantys, tiek pripažinimo sulaukę eksperimentinio kino kūrėjai, savo kūryboje ieškantys sąlyčio taškų tarp socialinio aktyvizmo ir judančių vaizdų meno.

Kino stovykla yra „Meno avilio“ organizuojamas 4 dienų tarptautinis vasaros renginys, kasmet kviečiantis neformaliam dialogui vis kita tema. Kino kūrėjai čia pristato savo filmus ir dalyvauja diskusijose, kino tyrinėtojai skaito specialiai stovyklos programai paruoštus pranešimus, stovyklautojai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymo grupėse ir Radijo klausykla sesijose. Po visos dienos kino galima atsipalaiduoti prie ežero, klausytis muzikos ir šokti.

Nuo 2010 metų rengiamos stovyklos temos: „Kino žanrų ribos“, „Kinas ir laisvė“, „Kinas ir istorija“, „Kinas ir garsas“, „Kinas ir kūnas“, „Kinas ir politika“, „Kino akis“, „Sveiki atvykę į Antropoceną“, „Netobulas kinas”.