Timid Kooky dalyvaus prestižiniuose muzikos festivaliuose

Legendiniu ansambliu prisistatanti „Timid Kooky“ trijulė šį pavasarį džiaugiasi išskirtiniu dėmesiu – prieš metus debiutinį albumą „Tanzen“ išleidusi grupė balandžio ir gegužės mėnesiais turės galimybę savo kūrybą pristatyti muzikos industrijos profesionalams ir klausytojams vienuose prestižiškiausių Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos festivalių.

Jau šį šeštadienį, balandžio 27 dieną, „Timid Kooky“ antrą kartą koncertuos Lenkijoje – pasirodys Poznanėje vykstančiame muzikos mugėje-festivalyje „Enea Spring Break“. Tai – vienas svarbiausių muzikos renginių kaimyninėje šalyje, kuriame susirenka pagrindiniai Lenkijos muzikos industrijos atstovai, o atrinktoms pasirodyti grupėms suteikiama išskirtinė galimybė pristatyti savo muziką ir užmegzti itin svarbius santykius jų karjeroje.

Tiesa, „Timid Kooky“ – ne vieninteliai lietuviai šiemet pasirodysiantys „Enea Spring Break“ festivalyje. Kartu ant specialios „Meet Music Latvia & Lithuania“ scenos, „Meskalina“ klube pasirodys ir praėjusią savaitę naują mini albumą „No Others“ išleidę „Golden Parazyth“.

Vos spėję atsikvėpti po pasirodymo Lenkijoje, grupės „Timid Kooky“ nariai iškeliaus į Didžiosios Britanijos muzikos mugę-festivalį „Liverpool Sound City“. Tris dienas trunkantis festivalis, kuriame susirenka tūkstančiai muzikos profesionalų bei daugiau nei keli šimtai grupių iš viso pasaulio – vienas solidžiausių Didžiosios Britanijos ir visos Europos muzikos industrijos renginių.

Šiame prestižiniame festivalyje „Timid Kooky“ pasirodys gegužės 3 dieną, bare „24 Kitchen Street“. Čia vienam vakarui įsikurs Lietuvos kultūros instituto (LKI) kuruojama scena, kurioje, kartu su „Timid Kooky“ pasirodys lietuvė „INGAJA“, taip pat – Didžiosios Britanijos kūrėjai Casey Lowry, „Phobophones“ ir „Faraday“ bei viena žinomiausių Lenkijos elektroninės muzikos grupių „BOKKA“. Na, o gegužės 4-ąją „Timid Kooky“ keliaus į Hadersfildą, kur koncertuos kartu su grupe „Terra Fin“.

Po šių, grupės karjerai itin reikšmingų pasirodymų, trijulė išvyks koncertuoti į Sankt Peterburgą, Rusiją. Gegužės 17 dieną „Timid Kooky“ pasirodys dvidešimt trečią kartą vyksiančiame prestižiniame eksperimentinės muzikos festivalyje „SKIF“. Per vieną vakarą festivalio scenoje pasirodys trylika grupių iš viso pasaulio, tarp kurių – legendinė Italijos progresyvaus roko grupė „Goblin“.

Šiemet legendinio Rusijos kompozitoriaus ir vienos iš esminių eksperimentinės muzikos figūrų – Sergejaus Kuriochino atminimui skirtas festivalis įvyks jau dvidešimt trečią kartą. „Timid Kooky“ kelionę į „SKIF“ festivalį dalinai finansuoja „LATGA“.