Sintetinė kanadiečių Automelodi vėsa Kirtimuose

Kanada garsėja kaip melodingos synth-pop muzikos eksportuotoja, o grupė Automelodi, kilusi iš Monrealio ir dirbanti su įrašų kompanija iš Niujorko „Wierd Records“, kritikų laikoma vienu iš geriausių synth/dreampop/coldwave/postpunk žanro pavyzdžių.

Apie juos rašo VICE, Brooklyn Vegan ir Post-Punk.com, jų muziką grojaraščiuose pristato NTS radio, o Kirtimų kultūros centre, Vilniuje, Automelodi surengs vienintelį koncertą Baltijos šalyse, užbaigsiantį 16-os koncertų turą po Europą.

Automelodi skambesys primena Neue Deutsche Welle ir Fad Gadget, tačiau nuo ankstesnio polinkio į tamsesnę goth muziką, dabar grupė labiau linksta link šalto, bet romantiško 80‘s skambesio.

Automelodi – grupės lyderio Xavier Paradis pagrindinis projektas, kuriame jis kolaboruoja su įvairiais menininkais. Koncerto Lietuvoje metu išgrisime Xavier Paradis ir gitaristo Dillon Steele duetą.

Nuo 2000-ųjų aktyviai veikiantis muzikos lauke grupės lyderis, dainininkas ir prodiuseris Xavier Paradis, anksčiau kūręs po Arnaud Lazlaud bei Echo Kitty pseudonimais – pripažintas Monrealio šokių ir elektroninės muzikos scenos veikėjas. Jo kūrybos procesas, apjungiantis analoginius sintezatorius ir tokias ritmo mašinas, kaip Moog MG-1 ir Roland TR-808, su lauko įrašais, suteikia menininkui plačią, bet preciziškai derančią estetikos paletę. Romantiškos Paradis asmenybės žavesys ir elegantiškas estetikos pajautimas peržengia scenos ribas ir nukelia klausytoją kur kas toliau nei svaiginantis pasirodymas scenoje ir viliojantys šokių judesiai. Galbūt dėl šios priežasties Automelodi kūriniai skamba daugelyje underground‘inių šokių vakarų.

Nors grupės vokalistas kanadietis Xavier Paradis yra dvikalbis, jis sąmoningai renkasi dainuoti prancūziškai. Viename interviu portalui VICE jis teigė, kad toks pasirinkimas yra nulemtas jo noro išvengti standartiškų, konvencionalių dainų tekstų, kurie yra labiau tikėtini, kai jis dainuoja angliškai. Prancūzų kalba ir prancūziškoji kultūra suteikia kur kas daugiau erdvės Paradis poetiškumui, ir tai puikiai pajaučia net ir prancūziškai nekalbanti auditorija.

Subtiliai banguojantys tarp ritmingų synth dūžių ir blizgančių vėsių coldwave sąskambių, menančių prancūziškų chansonų ir nouvelle vague romantizmą, Automelodi Lietuvoje pristatys savo naujausią albumą „Mirages au futur verre-brisé“.

Automelodi apšildys vietinis palaikymas – vilnietės synthwave/synthpop kūrėjos ir atlikėjos Rūtos MUR gyvas pasirodymas. 80‘s nostalgijos, o būtent – Bronski Beat kūrinio „Smalltown boy” įkvėpta Rūta MUR savo kūrybą gaivina sintezatoriaus garsais ir formuoja naujosios romantikos žanrą, pripildytą rimtų ir kiek liūdnų tekstų, įdainuotų įspūdingu stipriu vokalu.