„Devilstone“ 2019: 13 atlikėjų, kurių iki šiol negirdėjai

Visi atlikėjai, pasirodysiantys festivalyje „Devilstone“ 2019, vyksiančiame liepos 11–14 dienomis Anykščiuose, jau paskelbti. Tačiau ką verta pamatyti be pačių žinomiausių vardų, kai iš viso jų – daugiau nei 50? „Tarp keturių veiksmo pilnų scenų lengva pasimesti – o kur dar visos nemuzikinės veiklos. Mes siekiame, kad kiekvienas atvykęs į festivalį nustebtų ir išsineštų bent keletą naujų mėgstamų atlikėjų, o kiekviena „Devilstone“ diena suteiktų intensyvių muzikinių išgyvenimų. Kad ne tik pasinertum į pažįstamų garsų komfortą, bet ir įmestum save į dar netyrinėtus muzikinius vandenis.“ – atrasti naujos muzikos šią vasarą kviečia festivalio organizatoriai.

GOLD

Muzikinių žanrų sintezė, susiliejanti į tamsų, unikalų bei emocionalų avangardinį roką. Šiemet naują albumą išleidęs keturių gitaristų, būgininko bei vokalistės šešetukas iš Nyderlandų savo muzikoje gracingai jungia post-metalą, gotiką, death roką ir netgi poeziją. Socialiai angažuoti ir rimti, „Gold“ palieka vietos ir šviesesniems momentams. „Why Aren’t You Laughing?“ albumo premjera – antrąją festivalio dieną, penktadienį.

A PROJECTION

Tamsi ir skandinaviškai šalta post-punk banga. Melodingi, nostalgiški, melancholiški, tačiau energingi ir ritmiški švedai kuria šaltą, bet ir jaukų, švelnų skambesį. Grupės muzikoje klasikinį post-punk keičia alternatyvus rokas, indie, minimalistinė elektronika, šalia melancholijos leidžianti prasiskleisti ir saulės spindulėliui.

THE BLINDERS

Nuo socialinių, politinių temų (vis dėlto vienas grupės įkvėpėjų – George Orwell!) iki psichodelikos prisodrinto pankroko. Britai „The Blinders“ konfrontuoja socialinius ir egzistencinius status quo aštriomis gitaromis ir niūriais tekstais. Šviežias ir intriguojantis elegantiškų pankų ketvertas agresyviai ir užtikrintai eina savo užsibrėžta trajektorija ir susilaukia vis daugiau pripažinimo už Jungtinės Karalystės ribų dėl originalaus stiliaus bei žvėriškų pasirodymų.

KO KO MO

Energingas septyniasdešimtųjų rokas skambantis šiandieninėmis gitaromis – su nerūpestingumu, lengvu humoru, užkrečiančia energija ir žiupsneliu druskos. Pasak „Devilstone“ organizatorių, „Ko Ko Mo“ sunku nepamilti nepriklausomai nuo to, kokia muzika patinka – juk angliškai dainuojančio vokalisto-gitaristo ir būgnininko duetas ant kojų sugebėjo sukelti ir prancūziškos televizijos auditoriją.

PINKSHINYULTRABLAST

Galbūt ir keistai skambantis pavadinimas, tačiau itin taiklus. „Pinkyshinyultrablast“ – tai švelnus moteriškas vokalas, shoegaze efektais nuspalvintas gitaros skambesys ir erdvę užpildantys sintezatoriai. Gražaus sapno garsas iš Rusijos ir labai vasariška muzika.

RANGER

Klasika dvelkiantis speed metalas iš Suomijos. Grupė pasižymi visais stiliaus reikalaujamais atributais: džinsofkės, ūsai ir, be abejo, užvedantys gitariniai rifai, pašėlęs skambesys ir energingas, garsus vokalas. Visas metalo žanras ir visa subkultūra greičiausiai prarastų dalelę žavesio ir savasties, jei neturėtų tokių grupių.

LYSISTRATA

Roką pagal matematikos formules kuriantys prancūzai „Lysistrata“ į rokenrolą įpučia naujų vėjų. Savo asmeninę formulę jie kuria taip: chaosas + sudėtingas skambesys + išdirbta lyrika + jaunatviškas maksimalizmas = nesutramdoma energija trykštantys pasirodymai.

CHILD

„Child“ primins nostalgiškus hipių laikus, net jei tuo metu dar nebuvote gimę. Stoner rokas, besipinantis su bliuzo skambesiu ir moderniais ritmais, kurie susilieti su muzika kviečia šių laikų klausytoją. Šie australai festivalyje leis atsikvėpti ir pajusti plaukais vilnijantį laisvės skonį.

HANTE

Iš Prancūzijos atvykstanti „Hante.“ puikiai pažįstama tamsiosios elektroninės muzikos gerbėjų. Tačiau tiems, kuriems atlikėjos kūryba dar paslaptis, jos liūdna, svajinga, tamsi elektronika gali tapti įsimenančiu atradimu.

MARTYRDÖD

Per beveik du dešimtmečius trunkantį veiklos laikotarpį MARTYRDÖD visuomet liko ištikimi d-beat/crustpunk šaknims; tačiau į savo skambesį švedai nuolat įvesdavo ryškią black metalo ar kitų sunkiųjų žanrų liniją.

Nors MARTYRDÖD pasirodymai – totalus energijos ir veiksmo pliūpsnis, patys muzikantai visuomet akcentuoja idėjų ir tekstų svarbą. Įvaldę nesustojantį intensyvų ritmą, pasitelkę galingas gitaras ir rėkiantį vokalą, švedai nepraleidžia progos pabambėti prieš politiką, neteisybę ir kitus socialinius veiksnius. Juk jie vis dar pankai!

FLASH VOYAGE

Lengvas, indie skambesio kupinas psichodelinis rokas iš Lietuvos. Tikėtina, kad regėti juos yra tekę – ši jauna grupė jau spėjo laimėti „Garažą“ ir surinkti ne vieną tūkstantį peržiūrų internete. Tačiau verta juos išgirsti ir gyvai, mat jų kuriamas lo-fi-roko-psichodelinis skambesys, kaip teigia pati grupė, skirtas muzikos revoliucijai Lietuvoje.

ARKLIO GALIA

„Arklio galia“ – patyrę lietuviškos alternatyvos vilkai. Tikėtina, kad nustebins ironiška, šokti verčianti muzika, kurioje galima atrasti pačių įvairiausių roko stilių skambesio.

SHISHI

Surf skambesys iš Vilniaus – ne, jos nejuokauja. Šis merginų trio kuria lengvą, vasarišką roką. Jos žino, ko nori, ir žino, ką daro – tad įsiklausyti verta ne tik į kokybiškai skambančias gitaras, bet ir į socialines žinutes nešančius žodžius.