Prasideda registracija į Baltijos šalis vienijantį jaunų grupių konkursą „Novus“

Menų fabrikas „Loftas“ kreipiasi į jaunas Lietuvos bei Baltijos šalių grupės ir atlikėjus – šiandien prasideda registraciją į jau penktus metus iš eilės vyksiantį muzikinį konkursą „Novus“. Muzikantai pildyti dalyvių anketas kviečiami iki kovo 27 dienos.

Registracija vyksta čia.

Jubiliejų švenčiantis ir kaskart šimtus klausytojų į urbanistinį „Lofto“ kiemą suburiantis konkursas šiemet vyks birželio-liepos mėnesiais. Jau ne pirmus metus prie kylančių įvairiausius muzikos stilius atstovaujančių Lietuvos grupių prisijungia ir jaunieji Latvijos bei Estijos talentai, tad svečių iš kaimyninių šalių laukiama ir šiemet.

Konkurso dalyvių pasirodymus vertina komisija, sudaryta iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos vadybininkų bei profesionalų. Praėjusiais metais komisijos kėdėje sėdėjo „Sony Music Entertainment“ atstovė Kaisu Pulli, „I Love You Records“ įrašų kompanijos įkūrėjas Bruno Roze, Darius Užkuraitis, Leon Somov, Ramūnas Zilnys, Giedrė Kilčiauskienė ir daugelis kitų.

Praėjusių metų „Novus‘19” konkurso nugalėtojai, džiazo kraipytojais ir šokamų ritmų revoliucionieriais save vadinantys „JUZT“ teigia, jog nėra būtina laimėti „Novus“, kad galėtum gauti apčiuopiamos naudos – jau vien ko vertos pažintys, patirtis, kokybiški gyvai atliekamų kūrinių vaizdo klipai.

„Asmeniškai mums, vieni svarbiausių šio konkurso privalumų yra polistilistika bei žanrų įvairovė. Čia yra laukiami visi – nereikia taikytis prie klišių ir galima būti tiesiog savimi“, – sako grupės narys Nikita Kiriuchinas.

Pasakodamas apie praėjusių metų konkurso įspūdžius, Nikita atskleidžia, jog prisiminimai tik pozityvūs.

„Buvo labai įdomu klausytis kitų grupių, stebėti skirtingus pasirodymų stilius, semtis idėjų. Nors visi tarpusavyje buvome varžovai, to visiškai nesijautė užkulisiuose ir grupių bendravime – aplinka buvo draugiška ir itin smagi. Atskirai norisi pasidžiaugti konkurso žiūrovais – tai buvo viena geriausių publikų, kuriai teko groti“, – sako Nikita.

„JUZT“ narys atskleidžia, jog nuo praėjusios vasaros grupė jau pasinaudojo kone visais „Novus’19” dovanotais prizais – neseniai įsirašė debiutinį albumą, nusifilmavo vaizdo klipą, iš karto po konkurso sulaukė pasiūlymo groti vienoje pagrindinių „Loftas Fest’19” scenų – šią galimybę išnaudojo ir sceną užvaldė šimtu dešimt procentų. „Laimėtojų prizų paketas yra tikrai nuostabus pastiprinimas jaunoms grupėms, padedantis išeiti iš šešėlio ir įsikurti muzikinėje scenoje“, – sako jis.

Šiemet konkursą laimėjusios grupės taip pat laukia gausus prizinis fondas – profesionalus mini-albumo įrašas studijoje „Mama studios“, profesionalus dainos įrašas ir suvedimas „Muzikiniame Ceche“, grupės fotosesija „Brazzi“ fotostudijoje, profesionalus vaizdo klipas, dovanų kuponas apsipirkti „Pull & Bear” parduotuvėje, bilietai į kiną „Pasaka” kino teatre, „VAGA” atminimo dovanos bei knygos, teatro bilietai į „Aura šokio teatrą”. Nugalėtojų taip pat laukia pasirodymai „Loftas Fest’20”, „Vasaros Terasoje“, Palangoje įsikūrusioje LRT Opus scenoje „I love Palanga“. Prizų fondas vis dar pildomas.

Daugiau informacijos apie konkursą „Novus“ galima rasti menų fabriko „Loftas“ tinklalapyje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.