Sheep Effect ir Žvėrūna sako HIGH! HOW ARE YOU?

Simonas Šipavičius a.k.a. Sheep Effect, 2019-tųjų pavasarį pristatęs keistus saksofono garsus ir elektroniką vienijantį albumą Saxual Harrasment, jau kepa ir antrąjį. Tarpe kūrybinių darbų Simonas sujungė kūrybines galias su išskirtinės rankos grafike Žvėrūna. Kartu jie sukūrė kai ką nežemiško bei puikiai tinkančio įvairioms kelionėms. Džiugi žinia ta, kad penktadienį įvyko bendro kūrinio krikštynos – Sheep Effect pristatė naują dainą ir jai Žvėrūnos ranka pieštą vaizdo klipą.

Sheep Effect pirmasis albumas Saxual Harrasment daugybės melomanų buvo įvertintas kaip vienas įdomiausių 2019 m. leidinių. Žurnalo „370“ muzikos apžvalgininkas „Gintariniai akiniai“ rašė, kad „kankinamą saksofoną Simonas įvelka į elektroniką, kurioje yra ir drum’n’basso , ir techno, ir minimal, ir netgi IDM apraiškų; tai yra džiazas klubams, tūsams ir vakarėliams“. Sheep Effect su Saxual Harrasment programa kelis kartus apvažiavo Lietuvą, o dabar jau ruošia ir antrąjį albumą pavadinimu GIANT, kurį į pasaulį paleisti Simonas žada jau pavasarį.

Žvėrūna – profesionali grafikė ir iliustratorė. Ji yra yra surengusi ne vieną personalinę bei dalyvavusi grupinėse parodose, neseniai dalyvavo konferencijoje „Speak up“ ir, sako, labai mėgsta keliauti. Kūrėja ne tik nupiešė HIGH! HOW ARE YOU? vaizdo klipą, bet taip pat yra Sheep Effect vizualinio identiteto autorė – ji sukūrė juodą avį su ausį veriančiu aukso ragu, kuri tapo Sheep Effect veidu. Taigi nuo pradžių pradžios užsimezgęs kūrybinis romanas davė vaisių – muzikinį klipą, kurio krikštynas penktadienį liudysime.

„Su Simonu bedradarbiaujame jau ne pirmąjį kartą. Kūriau Sheep Effect vizualinį identitetą bei iliustraciją muzikiniam albumui Saxual Harrasment. Procesas buvo labai įdomus, todėl Simonui pasiūlius dar vieną projektą iškart sutikau, nors anksčiau nesu to dariusi. Animacija  labai sudėtingas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas. Tikras iššūkis! Kiekvieną kadrą piešiau ranka ant popieriaus, persikėliau į kompiuterį ir spalvinau. HIGH! HOW ARE YOU? labai dinamiškas kūrinys, išmušantis iš vėžių. Beveik viso proceso metu klausiau vien šio kūrinio ir bandžiau vizualizuoti garsus. Tai pasakojimas apie mus visus virstančiais žvėrimis. Kūriau šiandieninio žmogaus archetipą patiriantį virsmo būseną, transformaciją. Pasivertimas gyvūnu leidžia mums patirti paralelinę tikrovę, bet svarbu joje nepasiklysti. Tai archajiškų ritualų ir mūsų kasdienės buities sintezė“ – pasakoja Žvėrūna.

Sheep Effect – HIGH! HOW ARE YOU? animacinio klipo autorė Živilė Žvėrūna, projekto organizatorius VšĮ Kurkurūzai. Klipo atsiradimą finansavo Asociacija LATGA.