„Atletika“ pristato grupinę parodą “>iltys“

>iltys

Ilgai žiūrint į sieną, ji ima judėti. Vingiuoti, kraipyti uodegą, mesti lapus arba ošti, urgzti, tiksėti, rodyti veidus filtruotus,
flirtuoti internetu,
kol šis, pratrūkęs, palieka vieną.

Prieš Facebook’o sieną, kur mainosi Zoom’o nuorodos.

Pasimetu.

Grupinė jaunųjų menininkų paroda >iltys yra vieta atsargiam pasivaikščiojimui tarp to, kas iškrito dar prieš keletą mėnesių. Dulkės ir padriki prisiminimai; reikšmės, pamestos vertimuose ir pirmasis žmogus, rastas prie pasaulio medžio kažkur šalia; patarimai, kaip jaustis gyvu po traumuojančio lūžio iš to medžio iškritus (arba pametus galvą); drono žvilgsnis, stebintis džiūstančius skalbinius rajono kieme ir nesantys miestai, ūžiantys tekstuose… kaip skardinėse sausainių dėžutėse saugomi įvairiausi, skirtingomis aplinkybėmis ten atsidūrę daiktai, parodos kūriniai šypsosi, šiepiasi, rodo, ko ilgisi.

Tai paroda apie laiką, kurį matuojame viltimis. Jo matavimo vienetai – iltys, kurios pabiro, kai kaukėmis pridengtos žmonių galvos rasojo nuo iškvėpto oro ir nerimo. >ilčių kūriniai sklando kaip pasakos – turi atsirasti tinkamoje vietoje tinkamu laiku, ir atsivers portalas į kitą realybę. Bet atsargiai! Kol esi ten, čia tau gali įkąsti istorijos iš fotografijų, keistos būtybės iš garso įrašų; kai kurios lipa sienomis, plaukioja tekstuose, pavogia veidus ir apsimeta tavimi, nes nežmoniškai vieniša. Atsargumas gėdos nedaro, žiūrėk, kur vingiuoji – >iltys!

Pretekstas: Parodos pavadinimas kilo iš beveik metus trukusių diskusijų apie jaunojo menininko ir meno scenos santykį bei kaip menininkai jį galėtų keisti patys. Paroda yra kuruota 8 jaunųjų menininkų, studijuojančių Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Visi parodos dalyviai studijuoja toje pačioje katedroje nuo vienerių iki trejų metų.

Dalis parodos veikia ir virtualioje galerijoje (nuoroda atsiras per atidarymą).

Parodos dalyviai:
Agata Tracevič

Ainė Petkūnaitė

Aistė Marija Stankevičiūtė

Danielius Šermukšnis

Deinora Rudėnaitė

Edvinas Sinkevičius

Gabrielė Oržekauskaitė

Jokūbas Verbickas

Mantė Baranauskaitė

Miglė Markulytė

Kasparas Pilinkus

Rokas Ilčiukas

Bernadeta Brazdžionytė

Dagnė Petkevičiūtė

Viktorija Balkutė

Eva Rodz

Ieva Akelaitytė

Jokūbas Vaicekauskas

Kornelija Kupstaitė

Kotryna Šarkanaitė

Greta Galiauskaitė

Margarita Valionytė

Pijus Chraptavičius

Žilvinas Baranauskas
(sąrašas pildomas)

Kuratorinė komanda: Aistė Marija Stankevičiūtė, Danielius Šermukšnis, Deinora Rudėnaitė, Edvinas Sinkevičius, Gabrielė Oržekauskaitė, Jokūbas Verbickas, Mantė Baranauskaitė, Miglė Markulytė

Architektūra: Vaida Barbora Linartaitė

Atidarymas 2020 m. birželio 2 d. 18.00 val. (antradienį)

Garsas Samopal System DJs

Paroda veikia Atletikoje (Vitebsko g. 21, Vilnius) 2020 m. birželio 3-6 dienomis, 14-19 val. Jos veikimo metu galėsite pabendrauti su autoriais.

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, organizuoja Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.