Elektroninės muzikos dueto ARTFCL debiutinis albumas “Artificial”

Lietuvos elektroninės muzikos duetas ARTFCL šiandien debiutuoja pulsuojančiu albumu „Artificial“.

Artfcl susikūrė 2020-ųjų sausį. Susikūrė savaime, nes atėjo laikas dviems bendraminčiams susigalvoti vieną juos jungiantį pavadinimą. Bendraminčiai Andrius Laucevičius (elektroninės muzikos vandenyne kuriantis po Phun Thomas pseudonimu) ir Matas Samulionis (netelpantis į rėmus harmonijų ir moduliarinių sintezatorių virtuozas, saksofonininkas, multiinstrumentalistas) kelis metus kryptingai dirbo ir 2019-aisiais pristatė projektą „Newborn”, jungiantį baletą, improvizacinį džiazą, elektroninę muziką, vaizdo projekcijas bei šviesų dailę.

Kuriant „Newborn”, gimė keli kūriniai konceptualiai netinkantys baletui, kurie inspiravo imtis debiutinio albumo – „Artificial”. Debiutinį Artfcl albumą „Artficial” sudaro 16 kūrinių. Autorių teigimu, albumą stengtasi kurti itin eklektiškai, jog klausant albumą nesikartotų nei nuotaikos, nei muzikiniai stiliai, nei tembristika. Rezultatas puikus – kiekvienas kūrinys pasakoja savo istoriją, bet tuo pačiu ir papildo bendrąją albumo koncepciją.

Visus albumo kūrinius sukūrė ir įrašė Andrius Laucevičius ir Matas Samulionis garso įrašų studijoje „MAMA Studios“, išskyrus „Drawn In(to) Soundscape“ kūrybiškai prisidėjo ir Marijus Adomaitis, labiau žinomas kaip atlikėjas Ten Walls. Puikų albumo viršelį sukūrė @Frendako.

Albumą jau pastebėjo pasaulyje gerbiami muzikos pramonės vardai, tokie kaip Alex Cohen (-”Excellent!”), Mark Cooper (- „Ace!“), Sam Divine„Defected“ (-”nice one”) ar Greg Fenton„MagazineSixty“ (Together Apart -”Good track thanks.”).

Visas debiutinis albumas pasirodo po jį pristatančių 4-ių singlų serijos ir EP, kurie buvo išleisti kas savaitę iki albumo. Singlai „Artificial”, „Decadance“, „Bigger Than Us“, „Alauda Arvensis“ ir trijų kūrinių EP „The Turn“ sulaukė teigiamų atsiliepimų iš Richie Hawtin (Plastikman), Paco Osuna, Sasha Le Monnier, Mark Cooper, Sam Divine (Defected), Nick Warren, Dexter Ford, Ian Cheshire, Aldrin („Zouk“ klubas, Singapūras), Craig Bratley ar Andy Smith.

Albumo titulinė kompozicija „Artificial” spėjo apskrieti tris žemynus ir yra sukama radijo stotyse Latvijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Kanadoje, JAV ir net Brazilijoje. Kūrinį galima išgirsti ir LRT OPUS bangomis, autoriai tikisi, jog kūrinį pamėgs ir kitos Lietuvos radijo stotys.

Artfcl debiutinį albumą „Artificial” galima užsisakyti ir perklausyti leidėjo Future Sound Scientists Bandcamp puslapyje

www.futuresoundscientists.com