„Melos“ lietuvišką vokalinį minimalizmą pristatys tarptautinei publikai

Eksperimentams, įvairiems žanrams ir kontekstams atviras Naujosios vokalinės muzikos kolektyvas „Melos“ šį savaitgalį koncertuos viename įdomiausių ir populiariausių Latvijos festivalių. Spalio 17 d. (šeštadienį) kolektyvas dainuos Durbės miestelyje, kur vyks muzikos, meno ir vietinės virtuvės festivalis ZEMLIKA. Vietinio žavesio ir tolimos egzotikos apsuptyje „Melos“ pirmą kartą pristatys lietuvių vokalinę minimalistinę muziką užsienio klausytojams.

Platų meno praktikų spektrą pristatančiame festivalyje ZEMLIKA „Melos“ pristatys programą „Minimal Voices“. Ši programa skamba debiutiniame kolektyvo albume, kurį jis vasarą pristatė koncertuose Vilniuje, Druskininkuose ir Raseiniuose. „Minimal Voices“ – tai „muzika lygiems balsams ir minimaliems laikams“, kaip įvardino muzikos apžvalgininkė Kotryna Lukšytė. Programoje skamba minimalistinė, redukuota muzika, kurią parašė išskirtinė Lietuvos minimalizmo figūra, kompozitorius Rytis Mažulis ir jaunosios kartos kūrėjai Agnė Mažulienė, Karolina Kapustaitė ir Dominykas Digimas. Beje, visi jie – R. Mažulio mokiniai, todėl nenuostabu, jog „Minimal Voices“ užkoduota subtiliai jaučiama vienovė.

Būdamas iniciatyvus ir ambicingas kolektyvas, „Melos“ specialiai savo albumui užsakė didžiąją dalį jame skambančių kūrinių. Programa „Minimal Voices“ – tai žvilgsnis į vokalinę lietuvių minimalistinę muziką, kurios produkcija ir atlikimas yra reti. Kolektyvas tiek šiuo, tiek daugybe kitų savo sumanymų siekia naująją vokalinę muziką pateikti netikėtose erdvėse ir kontekstuose. 2016 m. susibūręs merginų kolektyvas „Melos“ bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais ir inicijuoja kūrybinius projektus. Vienas šviežiausių įvykių – rugsėjo mėnesį galerijoje „Atletika“ kolektyvas dalyvavo Arturo Bumšteino ir Gičio Bertulio garso instaliacijoje „Medica (Melos)“. Kolektyvas yra įgyvendinęs meninius sumanymus su choreografe Giedre Jankauskiene, režisiere Saule Degutyte, saksofonininkais–improvizatoriais „Katarsis4“, Simonu Šipavičiumi. Taip pat bendradarbiavo su kompozitoriais Nathanu Jamesu Deardenu (Jungtinė Karalystė), Monika Szpyrka (Lenkija), R. Mažuliu, Arturu Bumšteinu, Rita Mačiliūnaite, Dominyku Digimu ir kt.

Šį kartą lietuvių vokalinė minimalistinė muzika taip pat skambės ypatingoje aplinkoje. Festivalis ZEMLIKA sujungia gyvus vietinių ir užsienio atlikejų pasirodymus, įvairių meno šakų dirbtuves, seminarus, atviras paskaitas, filmų peržiūras, teatro pasirodymus ir vietinį maistą, kurį ruošia festivalio restoranas. ZEMLIKA Latvijoje įsitvirtino kaip vienas įdomiausių ir populiariausių festivalių, kuriame pristatomi žymiausi šalies menininkai ir kruopščiai atrinkti užsienio svečiai. Šiemet festivalyje dalyvaus svečiai iš JAV, Kanados, Zimbabvės, Nigerijos, Jungtinės Karalystės, Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

„Melos“ debiutinio albumo „Minimal Voices“ programa užsienyje pirmą kartą skambės spalio 17 d. Durbėje (Latvija). Atsiradus galimybėms, kolektyvas planuoja programą pristatyti dar ne viename užsienio festivalyje.

Programoje:

Rytis Mažulis  | karalius karolis

Rytis Mažulis  |  autoportretas  

Agnė Mažulienė  | tuo taku 

Rytis Mažulis  |  iš kurgi tai žinot galėčiau aš 

Karolina Kapustaitė  | this is about our body heat 

Dominykas Digimas  | oscillations

Rytis Mažulis | ramybė

MELOS:

Justina Leinartaitė

Gabrielė Bilevičiūtė

Karolina Macytė

Gabija Adamonytė

Plačiau apie „Melos“ skaitykite ir klausykite čia: https://www.meloscollective.com/