Naujame Afrodelic klipe – užburiantys vaizdai iš Malio

Muzikantas ir muzikos prodiuseris Victoras Diawara pristato antrąjį projekto „Afrodelic“ singlą ir klipą „Weleli“ („Kvietimas kilti“). Įtraukiančiais vaizdais ir svajinga muzika jos autorius kviečia kartu pasivaikščioti po gimtąjį Malį.

Šios dainos, kaip ir visų „Afrodelic“ kūrinių, teksto autorius yra Victoro tėvas, žymus Malio rašytojas ir profesorius Gaoussou Diawara, sukūręs daug įvairių žanrų kūrinių – nuo eilėraščių iki romanų ir pjesių teatrui. Šis tekstas yra pilietinių teisių judėjimo įkvėptos eilės, skatinančios kilti ir susitelkti vardan bendro tikslo, parašytos dar septintajame dešimtmetyje, tačiau aktualumo nepraranda ir šiandien.

„Šis kūrinys man yra ypatingas. Prie jo dirbti pradėjau 2018-aisiais – tą savaitgalį, kai gavau žinią, kad tėvą ištiko insultas. Daugiau mums taip ir neteko susitikti, bet tą naktį dirbdamas prie muzikos jaučiau su juo tikrą ryšį. Būtent tada ir nusprendžiau paskirti šį projektą tėvo garbei bei pavadinti jį „Afrodelic“, – pasakoja V. Diawara.

Beveik visi kadrai yra nufilmuoti paties muzikos autoriaus. Nors aplinkybės, kuriomis teko apsilankyti gimtojoje šalyje, nėra džiuginančios, o klipe matoma kasdienybė – ne iš lengviausių, jis, kaip ir muzika, skleidžia šviesią emociją, o besišypsančių žmonių jame tikrai netrūksta.

„Klipo medžiaga yra iš 2018-ųjų ir 2019-ųjų metų, kai keliavau į Malį tvarkyti dokumentų po tėvo mirties. Vaizdai yra iš Malio sostinės Bamako bei Ouelessebougou – tėvo gimtojo kaimo, kur planuoju jo garbei įrengti kultūros centrą. Filmavau visur, kur ėjau, tad klipe atsidūrė tiek mano giminės, tiek draugai, tiek ir atsitiktiniai praeiviai“, – atskleidžia V. Diawara.

Prie kūrinio iš viso dirbo 11 muzikantų bei atlikėjų iš Lietuvos, Prancūzijos ir Malio. Dainoje girdimi balsai iš Bamako vaikų choro, prie jos prisidėjo ir bosistas Borisas Kulenovičius, perkusininkas Gediminas Mačiulskis bei muzikos prodiuseris Adas Gecevičius.

Iš viso pasirodė šešios „Weleli“ versijos, įskaitant instrumentinę ir remiksus. Viename iš jų klausytojai gali išgirsti gerai žinomą Prancūzijos muzikantą Manuel Merlot.

Tai yra antrasis singlas iš debiutinio albumo „Dusunkun Hakili“ („Širdies atmintis“), kuris skaitmeniniu ir vinilinės plokštelės formatu pasirodys šių metų birželio 20-ąją – Tarptautinę Tėvo dieną. Po albumo išleidimo planuojamas koncertinis turas.

Nors viešumoje projektas pirmą kartą pasirodė tik 2018 m., jis netruko susilaukti tarptautinio dėmesio. „Afrodelic“ jau sulaukė kvietimų pasirodyti tokiuose festivaliuose, kaip „Reeperbahn“, „Primavera Pro“ ir „Liverpool Sound City“, o vos prieš kelias dienas muzikos konferencijų bei talentų festivalyje „INES“ pelnė metų talento nominaciją.