Deeper Upper išleido albumą, gimusį buvusioje kino salėje

Neseniai kūrybinę tylą nutraukę ir su keliais naujais kūriniais grįžę „Deeper Upper“ šiandien pilnai atskleidžia savo kortas – dienos šviesą išvydo naujausias jų albumas „Kino salė“.

Šis darbas – tai lyg naujas popieriaus lapas „Deeper Upper“ kūrybos veikloje. Po atlikėjus ištikusių pokyčių grupės sudėtyje bei įvykusios pauzės kūryboje, „Deeper Upper“ grįžta su dainomis, kurios privertė juos pačius pažvelgti į savo kūrybą kitu kampu. „Pirmą kartą rašėme tekstus tik lietuvių kalba, o rašydami juos siekėme, jog mūsų kūryba skambėtų betarpiškai ir jautriai“, – teigia muzikantai.

„Vienuolika dainų šiame albume tai lyg vienuolika mini istorijų, atsineštų į studiją dalimis iš kiekvieno kasdienos. Kartais jos įkvėptos gyvenimo įvykių ar atsiminimų, o kartais vykusios tik sapnuose, tačiau visuomet kalbančios apie tai, kas mums yra svarbu“, – albumo idėją aiškina atlikėjai.

Visas albumo istorijas sieja bendras konceptas, tapęs albumo pavadinimu – „Kino salė“. Atlikėjų teigimu, šis pavadinimas atskleidžia albumo nuotaiką bei tai, kur šis albumas gimė. „Muzika mums, tai lyg kino seansas, kuomet užvėrus duris pasineri į gilią šviesą sklindančią į tave, o pasaulis aplink tave išnyksta. Šiame albume savo muziką mes girdime labai vizualiai – joje gausu sluoksnių, spalvų ir emocijų. Rašydami šią muziką, nevengėme, kad kai kurios dainos skambėtų ir lėtai. Norėjome, kad mūsų kūryba turėtų gylio, kad kiekvieną kartą klausant išgirstum kažką naujo. Tikimės tą pajus ir klausytojas!“ – teigia muzikantai.

„Su albumo pavadinimu sieja taip pat vienas įdomus faktas – studija, kurioje sukūrėme šį albumą ir šiuo metu repetuojame, iš tikrųjų ir yra kino salė. Tai yra „Lietuvos kino“ patalpos, kuriose kadaise buvo įsikūrusi viena iš „Ozo“ kino salių ir buvo rodomi filmai. Būtent dėl to, toks pavadinimas mums yra ypatingai artimas“, – albumo pavadinimo idėją atskleidžia „Deeper Upper“ nariai.

Naujasis grupės darbas buvo įrašytas Kirtimų kultūros centre, Vilniuje. Keletui dienų pavertus šią erdvę įrašų studija joje buvo įrašyti ne tik instrumentai tačiau ir aplinkos garsai bei įvairios skambančios detalės, rastos toje erdvėje. Įrašų inžinierius Jurgis Masilionis atliko albumo įrašymo ir suvedimo darbus, o galutinė įrašo versija buvo atlikta Anglijoje įsikūrusioje studijoje „Orgone Studios“, prie kurios dirbo masteringo režisierius Jaime Gomez Arellano.

Albumo dizainą bei vinilo pakuotę sukūrė Niujorke dirbantis dizaineris Tomas Markevičius, jau anksčiau su grupe dirbęs prie kai kurių senesnių „Deeper Upper“ kūrinių vizualikos. Albumą išleisti padėjo finansavimą suteikusios Asociacija LATGA ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

„Kino salę“ galima rasti visose muzikos klausymosi platformose, tokiose kaip „Spotify“, „Apple Music“, „Deezer“ ir pan. Taip pat nuo šiandien grupės „Bandcamp“ platformoje jau galima atlikti išankstinius vinilinės plokštelės užsakymus, kuriuos grupė asmeniškai išsiųs į visų užsisakiusiųjų namus liepos mėnesį.

Naujiems kūriniams pristatyti grupė rengia ir pristatymo koncertus, iš kurių dviejų datos jau žinomos: liepos 3 dieną „Deeper Upper“ apsilankys Palangoje, klube „Kablys + Jūra“, o liepos 8 dieną naujoje kūrybinėje erdvėje Vilniuje – „Lukiškių kalėjime“. Apie kitus koncertus grupė paskelbs savo Feisbuko paskyroje artimiausiu metu.

Albumas Spotify platformoje: https://spoti.fi/3zo1Kce