Menų festivalis „MArteLive Europe“ ir jaunieji kūrėjai iš visos Europos

Vilniečiai, penktadienį leisiantys sostinėje, kviečiami susipažinti su jaunais ir perspektyviais Europos talentais. Birželio 25 d. menų fabrike „Loftas“ pirmąkart vyks tarptautinio menų konkurso „MArteLive Europe“ pusfinalis.

„Lofto“ vidaus ir lauko erdvėse, keliose jo scenose pasirodys menininkai net iš devynių valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Baltarusijos, Belgijos ir Sakartvelo.

Ankstesni, pavasarį vykę konkurso etapai, kvietė aplikuoti savo darbus 18-35 metų menininkus net šešiolikoje meno sričių: tapybos, fotografijos, skaitmeninės iliustracijos, skulptūros, gatvės meno, muzikos bei muzikos produkcijos/didžėjavimo, mados dizaino ir amatų, šokio, teatro, šiuolaikinio cirko, literatūros, trumpųjų filmų, video ir muzikos klipų bei video meno.

Sulaukta kelių šimtų meno kūrinių aplikacijų, iš kurių konkurso pusfinalyje bus pristatyti 48 darbai. Žiūrovai turės galimybę arčiau susipažinti su trimis kiekvienoje srityje geriausiai publikos ir profesionalų komisijos įvertintais menininkais. Tiesa, dėl pasaulinės pandemijos ribojimų dalis menininkų atvykti į Lietuvą negalėjo, todėl jų darbai bus eksponuojami pasitelkiant video projekcijas.

Žiūrovų laukia gyvi cirko, šokio, teatro ir muzikos pasirodymai, graffiti tapyba, trumpo metro filmų, muzikos klipų ir video meno peržiūros, tapybos ir fotografijos parodos.

Konkurso „MArteLive Europe“ pusfinalyje publika bus ne tik pasyvi stebėtoja – kiekvienas atėjęs turės galimybę balsuoti ir nuspręsti, kurie iš kūrėjų laimės kelialapius į konkurso finalą Romoje bei galės keliauti į tarptautines meno rezidencijas.

Kartu su žiūrovais, jaunus talentus vertins šokėja ir choreografė Raimonda Gudavičiūtė, elektroninės muzikos atlikėjai Evaldas Azbukauskas („Girių dvasios“), Deividas Jaroška, rašytojas Saulius Vasiliauskas, tapytojas Andrius Zakarauskas, kino prodiuserė Marija Razgutė, fotografai Dovilė Dagienė, Andrej Vasilenko bei kiti savo sričių profesionalai.

Penktadienio pusfinalio nugalėtojai taip pat bus apdovanoti ir specialiais partnerių „Vinyl Plant“, „T Studio“, „Heldeke“, „Art of Spectra“, „Avinfi“, „Kintai Arts“, Vilniaus dailės akademijos ir „Atomic Garden“ prizais.

Susipažinti su kylančiais Europos talentais vilniečiai kviečiami jau šį penktadienį, birželio 25 d. 17 val. „Lofte“. Bilietus platina Paysera. Renginio organizatoriai primena, kad dalyvavimas renginyje galimas tik turint galimybių pasą.

Projekto organizatorius Lietuvoje – VšĮ „Kintai Arts”, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir „Kūrybiška Europa“.

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/2723896674574517

Renginio bilietai: https://bit.ly/353HPkX