ba. pristato naują kūrinį „Vitrina“ ir kviečia į sezono koncertą Lukiškių kalėjime

Roko muzikos vedliai grupė „ba.“ dalinasi šviežia kūryba ir kviečia išgirsti naują dainą „Vitrina“. Tai pirmasis kūrinys, kurį grupė įrašė Lukiškių kalėjimo tvirtovėje esančioje „ba.“ studijoje. Kalėjime buvo nufilmuotas ir šios dainos vaizdo klipas. Liepos 28 d. jie po labai ilgos pertraukos sostinėje jungs elektrines gitaras. Grupė „ba.“ kviečia į didžiausią šios vasaros koncertą Vilniuje po atviru dangumi. Unikalioje scenoje kalėjime jie parodys, kodėl „ba.“ yra laikomi geriausia šių dienų šalies roko grupe.

Grupė „ba.“ pasirinko atgaivintą Lukiškių kalėjimą vieninteliam pasirodymui Vilniuje šią vasarą. Nieko nuostabaus – jie kalėjimo pokytį mato kasdien. „ba.“ buvo bene pirmieji rezidentai, į Lukiškių kalėjimo teritoriją įkėlę koją dar gegužės mėnesį ir iškart pradėjo naują kūrybos etapą – čia įsirengė įrašų studija, rašo naujas dainas ir yra aktyvūs kūrėjų bendruomenės nariai. Net 117 metų istorija, geriausia scena Vilniaus mieste, muzikantų vienybė, sveika konkurencija ir unikali kalėjimo aplinka visus įkvepia kurti, kelia visą sceną aukštyn ir daro juos geresniais.

Jie nuo pirmosios dienos matė, kaip istorinė vieta keitėsi ne dienomis, o valandomis. Jie mėgaujasi šiuo pokyčiu ir konversija. Sako, dabar Lukiškėse visai kitas pasaulis – iš visų pusių skambanti muzika, kultūra ir būrys bendraminčių draugų motyvuoja kurti: „Smagu kad ne tik muzikantai, bet ir skirtingų sričių menininkai pagaliau turi naują vietą po bendru stogu pačiame sostinės centre. Ta aplinka nespaudžia, o kaip tik įkvepia kurti. Ten ir įrašėme naują dainą – tai pirmasis mūsų įrašas Lukiškių kalėjime. Čia bus sukurtas ir įrašytas ir naujas mūsų albumas.“

Ketveriukė karantino metu intensyviai dirbo ir dabar tęsia naujo albumo įrašus, o naujausias kūrinys yra pirmasis naujo albumo šauklys – pastūmėti artėjančio koncerto Vilniuje, staiga nusprendė jį išleisti. „Norėjome parodyti žmonėms kažką naujo. Norėjome pasidalinti tuo, ką veikiame pastaruoju metu. Trackas mums „lipo“ iš karto. Nors labiausiai esu pratęs rašyti meilės dainas, ši kiek kitokia“, – kalba grupės lyderis Benas Aleksandravičius.

„ba.“ akivaizdžiai išgyvena naują emocinį ir muzikinį etapą. Po didelės sėkmės susilaukusio „H8“ albumo jie dar aukščiau kelia kartelę sau, gyviems koncertams ir savo muzikai. Jie yra grupė, kuri pakeitė ir iš naujo padėjo atrasti lietuviško roko sceną.

Trečiadienio koncertas sostinėje bus vienas svarbiausių Benui ir jo komandai – jau dabar vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. Po didelių pandemijos suvaržymų ir išgyvenimų, tai bus pirmas kartas, kai grupės klausytis susirinks du tūkstančiai žiūrovų. Dar prieš mėnesį pigiausi bilietai į šį koncertą buvo išparduoti per kelias minutes.

„Pastaraisiais metais daug kankinomės dėl du kartus neįvykusio koncerto Vilniuje, kuris turėjo tapti didžiausiu mūsų karjeroje. Kasmet rengiame bent vieną didelį koncertą savo gimtajame mieste, tačiau dėl apribojimų teko jį atšaukti. Labai ilgai laukėme dienos, kada tai pagaliau įvyks. Didelio koncerto momentas Vilniuje ilgai lauktas – trečiadienio vakaras Lukiškių kalėjime tuo ir bus ypatingas“, – pasakoja grupės lyderis.

„ba.“, nauja Lukiškių kalėjimo versija, liepos 28 diena – vieninteliai raktažodžiai, kuriuos jums reikia žinoti. Laukia dar vienas svarbus roko muzikos įvykis ir naujo „ba.“ etapo pradžia. Jie grįžta su pilna jėga, idėjomis ir ilgesiu scenai bei publikai. Padarykite viską, ką galite, kad nepraleistumėte šio koncerto.

Priminsime, kad į šį ir kitus koncertus Lukiškių kalėjime būtinas galimybių pasas. Šį pasą galite nemokamai gauti pasiskiepiję, persirgę COVID-19 arba sulaukę neigiamo tyrimo rezultato. Lukiškių kalėjime 2.0 įrengtas mobilus testavimo punktas. Norintys patekti į šį koncertą gali atlikti greitąjį antigeno testą kalėjime koncerto dieną. Organizatoriai kviečia testu pasirūpinti bent kelios valandos prieš renginį. Pasirodymo trečiadienį pradžia – 20:00 val. Bilietais į visus Lukiškių kalėjimo renginius ir pasivaikščiojimus prekiauja „Bilietai LT“.

www.facebook.com/Lukiskiukalejimas2.0