GROM festivalis Taline – eksperimentinė muzika postsovietinių daugiabučių apsuptyje

Pirmą kartą Taline organizuojamas festivalis GROM pristato atlikėjus ir kiek neįprastą renginio lokaciją – postsovietinių daugiabučių džiungles miesto rajone Lasnamäe. Pasak organizatorių, tai puiki proga ne tik išgirsti vietines bei kaimynines eksperimentinės muzikos grupes, bet ir aplankyti gražiąją Estijos sostinę.

Pagrindinis rugpjūčio 14 dieną vyksiančio festivalio atlikėjas – konceptualus ir provokuojantis reperis Tommy Cash, kuris surengs savo vienintelį vasaros pasirodymą Estijoje. Reperio klipai renka milijonus peržiūrų, o naujausiame jo darbe „Moneysutra“ – kolaboracijos su žinomais vardais „Diplo“ ir „$suicideboy$“.

Tarp kitų atlikėjų – lietuviams gerai pažįstami rusų eksperimentinės muzikos atstovai „Shortparis“, neretai tituluojami geriausia „gyva“ grupe. Taip pat ant festivalio pagrindinės scenos pasirodys visuomet energingi stoner roko atlikėjai iš Švedijos „Truckfighters“, Rusijos kraut rokeriai „Gnoomes“, estų roko herojai „Zahir“ ir vienintelė lietuviška grupė festivalio sąstate – post-punk žanro atstovai „Akli“.

Atokiau nuo pagrindinės scenos įsikūrusi Riedlenčių scena pasiūlys eklektinius garsus ir naujus atradimus. Čia pasirodys pogrindžio atlikėjai „Manna“, „Köster“, „Bible Club“, „Smoke Break“, „KEETAI“ ir „White Gloss“. Šalia muzikinės programos GROM siūlys ir įvairių veiklų, tarp kurių – riedlenčių varžybos, stalo žaidimai, poilsis žaliojoje parko zonoje bei pažintis su vietiniais ir pasaulio virtuvės skoniais.

GROM peržengia įprastas festivalio ribas. Čia jungiasi alternatyvi muzika, performansai ir neįprastos kolaboracijos. Ir viskas vyksta lokacijoje, kurioje dar nebuvo surengti jokie panašūs renginiai. „Džiaugiamės, kad turime galimybę surengti festivalį tokioje įdomioje ir charakteringoje aplinkoje – norime pritraukti kuo daugiau žmonių į šį rajoną ir supažindinti juos su čia vyraujančia kultūra“, – sako festivalio organizatorius Roman Demchenko.

Festivalio vietą lengva pasiekti viešuoju transportu, dviračiais ar taksi, todėl tai gera proga ne tik susipažinti su rajonu, kuriame vyks festivalis, bet ir pačiu Talinu.

Festivalis organizuojamas laikantis karantino reikalavimų. Ribotas kiekis bilietų parduodamas svetainėje https://www.grom.ee/.

___
Papildoma informacija:

https://www.facebook.com/grom.festival
https://www.instagram.com/grom.festival