Tarptautinę tolerancijos dieną – vaivorykštė tarp sostinės klubų „Opium“ ir „Soho“

Lapkričio 16-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena bus švenčiama ir Lietuvoje. Šia proga Vilniaus klubo „Opium“ komandos inicijuojamas renginys „Love Is The Message“ antradienį persikels į pagrindinę LGBTQ bendruomenės Lietuvoje pasilinksminimo erdvę – kitą sostinės klubą „Soho“. Kartu su abiejų vietų rezidentais jį įgarsins atlikėjai iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Serbijos bei Rusijos.

2015-ais pirmąkart surengtas įvairovę, atvirumą, įtraukimą ir tolerantiškas šokių muzikos šaknis švenčiantis renginys iškart susilaukė stipraus klubinės bendruomenės palaikymo. Prie idėjos prisijungė ne tik pažangūs vietos didžėjai ar šokėjai, bet ir išvien su LGBTQ bendruomene esantys svečiai iš užsienio. Darbo dienomis, kuomet aktyviems naktinio gyvenimo dalyviams įprasta ilsėtis, ramybę į prasmingą laiką su bendraminčiais Vilniuje jau spėjo iškeisti vokiečiai Tama Sumo ir Prosumer, britai Midland, Cormac, Dan Beaumont ir Or:la, izraelietis Roi Perez, prancūzė Jennifer Cardini bei kiti žinomi scenos veikėjai.

„Kaip bebūtų gaila, bet šiemet Lietuvoje „Love is the Message“ idėja dar aktualesnė nei prieš šešerius metus. Seimas niekaip nesugeba įtvirtinti visų asmenų lygiateiškumo valstybėje. Viešoje erdvėje pilna atvirų ižeidinėjimų ir grasinimų ne heteronormatyviems bendrapiliečiams. Belieka vienytis aktyvizmui, politinei veiklai ir šokiams po vaivorykšte“, – teigia „Opium“ programos vadovas bei Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo šokių aikštelėje idėjos autorius Vidmantas Čepkauskas-V.

Šių metų „Love is the Message“ muzikinė vaivorykštė išsiskleis per abi „Soho“ erdves. Kartu su šio klubo rezidentais Perfuro ir Prabanga bei „Opium“ namiškėmis Gemayel ir MIJU meilės žinia dalinsis Londone vis garsiau apkalbamų vakarėlių „Crossbreed“ siela Kiwi, pašėlusio Berlyno klubo „Wilde Renate“ artistai „Sado Opera“ ir Katya Kóv bei Sankt Peterburgo nakties žvėris Kirill Shapovalov.

Kilni „Love is the Message“ misija neapsiribos tik antradienio šokiais. Visas renginio bilietų pelnas bus skirtas LGBTQ bendruomenės interesus Lietuvoje atstovaujančioms organizacijoms.