Atlikėjas Kristijonas Ribaitis pristato savo režisūrinį debiutą – vaizdo klipą “(Iš) Proto”

Praėjusį savaitgalį indie ir elektroninės muzikos kūrėjo K. Ribaičio gerbėjai buvo nustebinti pasirinktu klipo „(Iš) Proto“ pristatymo formatu. Lukiškių Kalėjimo 2.0 cerkvėje atlikėjo komanda surengė ne tik žadėtą išankstinę klipo peržiūrą, bet ir gyvo garso bei šviesų pasirodymą.

Klipo pristatymas nudžiugino spalvingumu bei įdomiais organizaciniais sprendimais. Kristijonas Ribaitis su kompozitoriumi Ignu Juzoku pradėjo renginį atlikdami tris kūrinius iš albumo „Laimingi“. Tiesiai iš cerkvės balkono sklido emocijų kupina muzika nuspalvinta šviesos dailininko Pauliaus Varonenka. Veiksmą pratęsė klipo peržiūra pilnoje tamsoje bei kūrybinės komandos interviu, moderuotas kultūrinio tinklaraščio kūrėjos Kornelijos Anelauskaitės.
Verta paminėti, kad muzikinio klipo garso takelis nuskambėjo gyvai sinchronizuotai su vaizdu ekrane. Po įspūdingo pasirodymo bei klipo peržiūros lankytojai uždavė klausimus bei dalyvavo diskusijoje. Tarp žiūrovų klausimų, buvo pasidžiaugta, kad Lietuvoje vis daugėja atlikėjų, kurie pasirenka nestandartinius kelius savo klipams pristatyti.
Komanda pasidalino klipo kūrimo patirtimi. K. Ribaitis papasakojo kaip gimė daina „(Iš) Proto“: „Visas albumas tai vieno vakaro istorija. Dažnai eidamas po vakarėlio darau trumpus užrašus su teksto idėjomis, pasirašydamas kaip Kristis iš praeities. Atsibudęs ryte randu juos ir neretai tai būna naujų dainų užuominos. Taip atsitiko ir su šia daina. Tačiau dar neturėdamas viso teksto galvoje, jau turėjau klipo viziją“.
Montažo režisierė Agnė Juškėnaitė pridūrė: „Kristijonas pasakė man, kad norėtų daug purvo, kad viskas būtų purvina. Iš pradžių buvo neaišku kaip tai turi atrodyti, bet režisierius turi viziją, o aš turiu padaryti stebuklą, kad tai įvyktų“. Kristijonas pasidalino, kad būtent taip norėjosi perteikti bei išryškinti emocinę išėjimo iš proto būseną vizualiai, tačiau pomidorų sultys, bananų sultys bei tortas plaukuose nebuvo pati geriausia kombinacija, todėl siūlo to nekartoti.
Operatorius Mantas Dumbrava papasakojo, kad dėl trumpo kadro kartais tenka nemažai pasistengti: ,,Vienam rakursui sugalvojau, kad šviesa turi skleistis iš rūsio, bet filmavimas vyko iš 4 aukšto, todėl teko bėgioti pirmyn atgal greičiau, negu kiti suprasdavo ką noriu padaryti, kad pataisyčiau šviesas tinkamam kadrui“.
Kalbant apie buvimą Lukiškių Kalėjimo 2.0 rezidentu, K. Ribaitis teigė: „dabar Lukiškėse galima padaryti viską neišeinant pro vartus: įrašyti albumą, parepetuoti jį, nufilmuoti klipą, surengti fotosesiją ir t. t. Ši vieta motyvuoja stebint kitus, čia natūraliai gimsta bendradarbiavimai. Su šio klipo operatoriumi taip pat susipažinome Lukiškėse“. Lukiškių Kalėjimą 2.0 nominavo LRT apdovanojimuose Metų kultūros reiškiniu.
Atlikėjas taip pat pasidalino ateities planais. Gruodžio 11 d. jis surengs koncertą Vilniuje neseniai atsidariusioje vietoje Red Cat. Tolimesnę informaciją galite sekti Kristijono Facebook bei Instagram paskyrose.