Galerijos Si:said edukaciniai projektai

Galerija „Si:said“, vystanti parodinę ir edukacines veiklas, pristato dvi edukacines programas ̶ leidinį ir tinklalaidžių ciklą.

Gruodžio 29 d. 17 val. I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio 9) pristato naujausią leidybinį projektą -menotyrininko ir parodų kuratoriaus Vido Poškaus „MENOLOGAS, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ (2021 m.). Vido Poškaus dekalogo forma rašytas leidinys „MENOLOGAS, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ pirmiausia skirtas vyresniųjų klasių mokiniams, bet puikiausiai tinka ir vyresniajai auditorijai, susipažinti su kartais nepažintais, mažai žinomais meno pasaulio užkulisiais.  Tai šmaikštūs, trumpi, iliustratyvūs pasakojimai apie meno istorijos asmenybes ir jų kūrinius, kurie išryškina, kas yra svarbiausia Meno morfologijai jo vidiniams ir išoriniams procesams.

  Pasak autoriaus, „Palyginti meną ir Dešimt Dievo įsakymų inspiravo konkretus dailės kūrinys ir jo situacija. Vilniaus katedros vakariniame fasade šalia kitų italų skulptoriaus, Šv. Luko akademijos nario Romoje Tomazo Rigio (Thommaso Righi, 1727–1802) skulptūrų, nišoje, yra įkomponuota biblinio pranašo Mozės figūra. Tai jam Jahvė Sinajaus kalno viršūnėje padiktavo dešimtį savo priesakų. Įdomu, kad po 1785 m. stiuko technika sukurtame darbe rodomasis Mozės pirštas, nukreiptas į Dekalogo plokštes, yra aptrupėjęs. Nebelikus gipso, kalkių ir smėlio „mėsos“, siurrealistiškai styro armatūros funkciją atliekanti stora geležinė viela.“

Tinklalaidžių ciklas „Sunkmetis” ̶ tai daugiasluoksnė nuoroda, bandymas persvarstyti esamą sunkmetį, prognozuoti numanomą naują ateitį, kurioje žmoniją siekiama traktuoti vieniu. Trijose laidose kartu su pašnekovais kuriančiais menininkais: Tomas Daukša, Raimondas Daukša, Laura Geraščenko, Karolina Latvytė-Bibiano ir Sandra Kvilytė, persvarstoma susiklosčiusi sudėtinga situacija pasaulyje bei menininko vaidmuo palaikant visuomenę krizės, kritiniu laikotarpiu ir galimi ateities scenarijai. Tinklalaidės pasiekiamos internetinėje erdvėje (https://soundcloud.com/sisaidgallery).

Projektus remia Klaipėdos miesto savivaldybė