Kino mokykla „Youngblood“ ir „Kino pavasaris“ kviečia jaunimą susipažinti su festivalio užkulisiais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet sako – „Kad būtum, reikia kito“. Prisijungdama prie renginio ir jo skleidžiamos žinutės, kino mokykla „Youngblood“ antrus metus iš eilės kviečia vyresnio amžiaus moksleivius aktyviau ir kūrybingiau sudalyvauti festivalyje ir iš arčiau pažvelgti, kaip jis kuriamas.

„Youngblood“ mokykla ir „Kino pavasaris“ kviečia 14–19 m. moksleivius susipažinti su didžiausio kino festivalio Lietuvoje organizavimo užkulisiais ir pasvarstyti, kaip atrodytų kino festivalis, jei jį kurtumėte jūs. Atsakymų ieškoti moksleiviai galės specialiai rengiamame konkurse „Youngblood balsas – Kino pavasaryje“, kurį vainikuos kovo 18 d. virtualiai vyksiantis protmūšis. Rengėjai skatina jaunimą rinktis legalų turinį, todėl šalia žaidimo jų lauks ir edukacinė medžiaga apie kino kūrimą ir filmų patekimą į festivalį. Dalyviai žais individualiai ir visi gaus kvietimus į pasirinktą „Kino pavasario“ „Youngblood“ rinkinio filmą.

„Labai džiaugiuosi, kad jau antrus metus bendradarbiaujame su festivaliu „Kino pavasaris“, kartu organizuodami konkursą jaunimui „Youngblood balsas“. Jo tikslas – skatinti jaunimą rinktis ir legaliai žiūrėti kokybišką audiovizualinį turinį. Tikiu, kad filmų žiūrėjimas ir analizė yra viena paveikiausių ir jaunimui priimtiniausių formų kalbėti(-is) apie supantį pasaulį ir lavinti kritinį mąstymą, kuris kaip niekada svarbus“, – sako kino mokyklos vadovė Kamilė Milašiūtė.

Festivalio jaunimui skirtame rinkinyje – 10 išskirtinių istorijų. Tarp jų – Berlyno kino festivalyje „Sidabriniu lokiu“ apdovanotas dokumentinis filmas „Mokytojas Bachmannas ir jo klasė“ apie ryšį tarp ypatingo mokytojo ir jo mokinių, Kanuose už geriausią moters vaidmenį įvertinta juosta „Blogiausias žmogus pasaulyje“ bei naujai žiūrovams atgimęs Anos Frank dienoraštis Ari Folmano animaciniame filme „Kur dingo Ana Frank?“. „Youngblood balsas“ dalyviams bus suteikta galimybė pamatyti vieną pasirinktą filmą, o nugalėtojas galės pamatyti visus 10 rinkinio filmų „Kino pavasaryje“ kovo 24 – balandžio 3 d.

„Norime kuo geriau suprasti festivalio jauną auditoriją, kokios temos juos jaudina, kokios kino formos atrodo įdomiausios, tad ši partnerystė su „Youngblood“ mokykla ir galimybė artimiau bendrauti su kinu „užsikrėtusiais“ jaunuoliais yra nepaprastai svarbi. Žiūrėdami tokius filmus, kaip „Šiąnakt Kamila atsiskleis“ apie jauną maištingą feministę arba savo socialinio burbulo šaukliu tapusio jauno influencerio vienos dienos kroniką „Arthur Rambo“ labai tikimės, kad jie surezonuos ir atneš naujų minčių ir jaunai auditorijai“, – dalinasi turinio ir programos vadovė Aistė Račaitytė.

Pilna „Youngblood“ rinkinio programa:

„Arbūzė“ (rež. Cheryl Dunye)

„Arthur Rambo“ (rež. Laurent Cantet)

„Blogiausias žmogus pasaulyje“ (rež. Joachim Trier)

„Bėglys“ (rež. Jonas Poher Rasmussen)

„Kas buvome mes“ (rež. Marc Bauder)

„Kur dingo Ana Frank? “ (rež. Ari Folman)

„Man nusišvilpt“ (rež. Emmanuel Marre, Julie Lecoustre)

„Mokytojas Bachmannas ir jo klasė“ (rež. Maria Speth)

„Viskas bus kitaip“ (rež. Marten Persiel)

„Šiąnakt Kamila atsiskleis“ (rež. Inés Barrionuevo)

Protmūšis vyks kovo 18 d., 18 val. per „Kahoot“ programėlę. Registraciją į žaidimą rasite kino mokyklos „Youngblood“ internetinėje svetainėje https://kinomokykla.lt/youngblood-balsas