Nacionalinėje dailės galerijoje – nemokamų ekskursijų ciklas „Asmeniškai po nuolatinę“

Iki balandžio 2 d. Nacionalinė dailės galerija (NDG) kviečia lankytojus į išskirtines muziejaus kuratorių vedamas ekskursijas po nuolatinę XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją. Ekskursijos vyks du kartus per savaitę: ketvirtadieniais nuo 18 val. ir šeštadieniais nuo 12 val.

Šioje ekspozicijoje rodomi dailės kūriniai pristato kanoninį pasakojimą apie Lietuvos dailę. Tai – tvirta, retai besikeičianti istorija, nuolat provokuojanti tyrėjus ir kuratorius ne tik atrasti iš kanono rėmų ištrūkstantį turinį, bet ir pristatyti jį smalsiems dailės mėgėjams. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) rinkinių kuratorės ir NDG parodų kuratoriai parengė įdomių ekskursijų po galerijos nuolatinę ekspoziciją ciklą, kuriame pasidalys juos asmeniškai labiausiai intriguojančiomis istorijomis apie dailę, dailininkus ir muziejų.

Ekskursijų ciklo programa ir gidai:

Kovo 24, ketvirtadienis, 18 val. Ekskursija „Kokį meną pirko lietuviai?“

NDG kuratorius, menotyrininkas, knygos „Menas ir pinigai“ bendraautoris Ernestas Parulskis pristatys Lietuvos meno rinkos istoriją (iliustruodamas ją salėse eksponuojamais kūriniais) nuo pirmųjų dailės parodų iki NFT (angl. Non-fungible token) meno. Pastarojo kūrinių nuolatinėje ekspozicijoje dar nėra, tad ekskursijos dalyviams teks žvilgtelėti į planšetės ekraną.

Kovo 26, šeštadienis, 12 val. Ekskursija „Sovietinio modernizmo istorijos“

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus XX a. II p.–XXI a. tapybos rinkinio kuratorė Nijolė Nevčesauskienė pasakos apie nuolatinėje ekspozicijoje rodomą sovietinį modernizmą, pristatys daiktų, objektų ir natiurmortų istorijas.

Kovo 31, ketvirtadienis, 18 val. Ekskursija „Lietuvės Vakarų meno pasaulyje“

LNDM XX–XXI a. skulptūros rinkinio kuratorė Elona Lubytė, surengusi parodą „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“, pasakos apie 1944 m. į Vakarus pasitraukusių lietuvių menininkių Elenos Gaputytės (1927–1991), Aleksandros Fledžinskaitės Kašubienės-Kašubos (1923–2019) ir Elenos Urbaitytės-Urbaitis (1922–2006) kūrybinius nuotykius ir pasiekimus šiuolaikiniame Vakarų meno pasaulyje – Niujorke ir Londone.

Balandžio 2, šeštadienis, 12 val. Ekskursija „Matomi ir nematomi pasakojimai“

Menotyrininkė, NDG vadovė Lolita Jablonskienė, kuravusi nuolatinę XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją galerijoje ir jos atnaujinimą, pasakos apie nematomus ekspozicijos įrengimo užkulisius.

Ekskursijos nemokamos, reikia tik užsiregistruoti el. paštu: edukacija@ndg.lt ir nusipirkti galerijos bilietą.

Daugiau informacijos: el. p. ernestas@ndg.lt, 8 5 212 2997