Galerijoje (AV17) atidaroma personalinė Andriaus Ermino paroda „Atminties kambariai“

Gegužės 4 d. 18 val. galerijoje (AV17) atidaroma Andriaus Ermino paroda „Atminties kambariai“. Jos metu bus pristatytas autoriaus katalogas, supažindinantis su svarbiausiais kūrybos etapais.

Andrius Erminas gerai žinomas dėl savo konceptualių, jautrių, daugiaprasmiškų skulptūros objektų ir instaliacijų. Autoriaus kūryba pasižymi pasakojimo konstravimu, nuorodomis bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimu. Naujo, simboliško skulptūrinio kūno daugiaprasmiškumas leidžia kiekvienam žiūrovui atrasti savą ryšį su darbu.

Andrius Erminas parodoje „Atminties kambariai“ pristatys naujausias skulptūras bei instaliacijas, plėtojančias autoriui aktualias idėjas, susiformavusias per 50 gyvenimo ir kūrybos metų. „Tai yra ir mano asmeninis, ir kūrybos jubiliejus. Juk nuo gimimo reflektuojame aplinką, renkame medžiagą, mokomės kaip galime perteikti savo suformuotą pasaulėvoką kūryboje jau subrendus kaip asmeniui ir menininkui.“

Parodoje svarbus asmeninių patirčių įprasminimas, kuriame autorius nagrinėja individualumo, autorystės, atminimo, sėkmės ir nesėkmės koncepcijas. Laimėjimai paprastai būna aukštinami ir švenčiami, tačiau dažnai nepastebima jų kaina. Jie įamžinami įvairiuose daiktuose, užpildančiuose mus supančią aplinką ir ją paverčiančia savotišku atsiminimų muziejumi. Pergalės trofėjai, turintys perteikti asmens pasididžiavimą, parodoje yra panaikinami ir tampa žmogaus tuštybės atspindžiu.

Pristatomos skulptūros ir instaliacijos yra sukurtos specialiai galerijos (AV17) erdvei. Joms pagaminti naudojamos autoriaus pamėgtos medžiagos, kaip medis, kartonas, kaulai, rasti objektai. Šie kūriniai bei šviesos pagalba kuriama atmosfera suteiks išskirtinį parodos potyrį.
„Kiekviena paroda man yra unikalus meno kūrinys. Jos antrą kartą nebepakartosi. Rengdamas parodą stengiuosi kurti įspūdį transformuodamas erdvę. Šviesa, atmosfera, atsitiktinumas prisideda prie meno kūrinio suvokimo.”

Galerijos (AV17) direktorė Kristina Mizgirytė skulptorių Andrių Erminą apibūdina kaip nuoseklų ir itin įdomų menininką: „Andrius kūriniuose didelį dėmesį skiria įvairių medžiagų, formų, panaudotų daiktų transformavimui. Atidumas parodinei erdvei ir jos planavimui neretai turi siurrealumo įspūdį. Andriaus sukurti darbai perteikia asmeninius ženklus, yra daugiaprasmiai, tačiau dėl akį traukiančio vizualumo ir artimo emocinio ryšio lengvai pasiduoda individualiai žiūrovo interpretacijai.”

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Paroda „Atminties kambariai” (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veiks iki birželio 9 d.