“Isla to Isla” grįžta su “Axon”

Spalio 18 ir 22 dienomis Isla to Isla kolektyvas sugrįžta su antruoju muzikos festivaliu AXON, kuriame kviečia patirti šiuolaikinės ir tradicinės muzikos sintezę, susipažinti su inovatyviais audiovizualaus meno sprendimais bei praplėsti žinias apie klasikinę Indijos muziką atviros paskaitos metu.

Festivalis startuos spalio 18 dieną Studium P meno erdvėje, kurioje vyks atvira paskaita ir indiškos muzikos perklausa kartu su sitaro meistru bei Hindustani muzikos fesivalio organizatoriumi Anatolijum Lomonsovu, kuris jau daugiau nei du dešimtmečius palaiko glaudžius ryšius su klasikinės indų muzikos atlikėjais iš viso pasaulio.

Po kelių dienų pertraukos, spalio 22 dieną, veiksmas persikels į SODAS 2123 kultūros kompleksą. Tęsdami savo renginių serijos tradiciją organizatoriai pasikvietė atlikėjus iš Lietuvos bei svečius iš Vokietijos ir Didžiosios Britanijos, kurie pasitelkdami skaitmenines technologijas transformuos įprastas muzikos ir video meno patirtis. Trijų gyvų pasirodymų metu atlikėjai peržengs konvencinės kūrybos ribas ir pakylės virš kasdieniškos realybės suvokimo. Wojciech Rusin rekonstruos viduramžių bei Renesanso pasaulius, prisotintus soprano vokalais, 3D spausdintais pučiamaisiais instrumentais bei minimalistine elektronine išraiška. Leila Hassan – garso menininkė pristatys eksperimentinio dub‘o live setą ir praves klausytojus po dar nepažintus garso labirintus. Aistė Noreikaitė, pasitelkdama smegenų bangų – EEG technologiją kurs interaktyvų garso performansą, kuriame abstrakčios figūros ir garsai vaizduotės pagalba taps naujomis ir jaudinančiomis patirtimis žiūrovams. Naktinėje dalyje hipnotinės muzikos seansu pasirūpins Karakumų bendruomenė – Natiusha, Liaunas ir Deltahedron, kurie entuziastingai ir aistringai žvalgosi po muzikinį pasaulį.

Festivalis vyks spalio 18 ir 22 dienomis Studium P ir kultūros komplekse SODAS 2123.

ISLA to ISLA: AXON iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Visą renginio programą, atlikėjus ir jų pasirodymų laikus rasite čia.