Apleisti branduoliniai reaktoriai ir gyva muzika industrinėse erdvėse – specialiame „Scanoramos“ seanse

Lapkričio 19 d., šeštadienį, buvusioje radijo gamykloje įsikūrusi kultūrinė erdvė „gallery 1986“ (Kauno g. 32, Vilnius) surems pečius su dvidešimtąjį gimtadienį šiais metais mininčiu Europos šalių kino forumu „Scanorama“ ir pristatys specialų šiuolaikinio meno kūrėjos Emilijos Škarnulytės filmo „Kapinynas“ seansą. Vakaro metu filmą papildys gyvas suomių kompozitoriaus ir garso menininko Timo Kaukolampi įgarsinimas, o nakties programą tęs lietuvių garso menininko Techniseptic gyvas pasirodymas kartu su Emilija Škarnulyte bei vietinių didžėjų kuriami nakties skambesiai.

Menininkė ir kino kūrėja Emilija Škarnulytė 2019 m. buvo apdovanota „Ateities kartos meno prizu“ (Future Generation Art Prize), taip pat atstovavo Lietuvai 22-ojoje Milano trienalėje. Pastaruoju metu autorės personalinės parodos buvo surengtos Londono „Tate Modern“, „Kunsthaus Pasquart“ Šveicarijoje, o viena naujausių Lietuvoje – Radvilų rūmų dailės muziejuje pavadinimu „Švytintys kambariai“. Jos filmai įtraukti į Tarptautinės kino akademijos IFA, „Kadist“ fondo ir Paryžiaus „Pompidou“ centro kolekcijas, taip pat pristatyti Londono „Serpentine“ galerijoje, Modernaus meno muziejuje Niujorke ir daugybėje kino festivalių.

Vizualiųjų menų kūrėjos bei režisierės Emilijos Škarnulytės debiutinio ilgo metro dokumentikos „Kapinynas“ (angl. “Burial“) seanso metu, autorė kinematografiškai vedžios žiūrovus po slaptas, žmogaus arogantišką didybę ir trapų laikinumą liudijančias erdves – tarp tuščių branduolinių reaktorių ir kuro saugyklų, tebepulsuojančių jėgainių, įšalusių kasyklų ir taršos. Lietuvos kino studijos „Just a moment” ir Norvegijos kino kompanijos „Mer Film“ kartu gamintas filmas „Kapinynas“ apkeliavęs vienus svarbiausių industrijos festivalių – Europos šalių kino forumo „Scanorama“ metu bus pirmą kartą pristatytas Lietuvos auditorijai. Šiais metais filmas taip pat buvo rodytas kino festivalio „Visions Du Reel“ konkursinėje programoje „Burning Lights“ bei svarbiausiame Šiaurės Amerikos dokumentinių filmų festivalyje HOT DOCS.

Specialusis filmo „Kapinynas“ seansas nustebins ne tik kinui neįprastomis industrinėmis „gallery 1986“ erdvėmis, tačiau ir savo programa – filmą gyvai įgarsins eksperimentinės muzikos atlikėjas, kompozitorius, prodiuseris Timo Kaukolampi iš Suomijos, 2018 m. laimėjęs Jussi prizą už geriausią originalų garso takelį filmui „Euthanizer“ (kartu su Tuomo Puranenu), kuris buvo atrinktas „Oskaruose“ atstovauti Suomijai. Filmui pasibaigus programą tęs jungtinis menininkės Emilijos Škarnulytės bei Techniseptic (Jokūbas Čižikas) gyvas muzikinis performansas, o dar giliau į naktį garsais rūpinsis vietiniai didžėjai – Aiste Regina, Clicklounge, Mauras ir Sibilë.

Erdvė „gallery 1986“ jau ne pirmą kartą lankytojus stebina netikėtomis kolaboracijomis su kitais kultūros laukos dalyviais. “Per pusantrų veiklos metus stengemės kuo labiau plėsti bendradarbiavimo sąvoką ir į bendrą katilą sumesti skirtingas pubikas – kolaboravome su dokumentinio kino festivaliu „Nepatogus kinas“, šiuolaikinio meno erdve „Swallow“, Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, radijumi „Radio Vilnius” bei kontrkultūriniu queer judėjimu „We Are Propaganda“. Džiaugiamės, kad ši bičiulystė su „Scanorama“ virto daugiasluoksne nakties programa, kurioje tiek muzika tiek kinas užima svarbias pozicijas.”,- apie artėjantį renginį pasakoja „gallery 1986“ programos vadovas Vidmantas Čepkauskas-V.

Daugiau informacijos apie renginį – „gallery 1986“ Facebook paskyroje bei „Scanorama“ internetinėje svetainėje.