Perleidžiamas kultinis Anties albumas „Ša!“

1984 metais susikūrusi roko grupė „Antis“ paliko žymų pėdsaką tiek atgimimo, tiek ir Lietuvos muzikos istorijoje. Šiemet, praėjus lygiai 35-eriems metams po antrojo grupės albumo „Ša!“ pasirodymo, legendinis muzikos įrašas pagaliau išleidžiamas ir melomanų vertinamu vinilo formatu.

Jau rytoj, vasario 21 dieną, „Neringos“ restorane Vilniuje grupės „Anties“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas ir kiti kultinės Lietuvos roko grupės nariai pristatys pirmą kartą vinilo plokštelės formatu išleidžiamą albumą. Renginyje „Antis“ dalinsis albumo „Ša!“ įrašų istorijomis, o vakaro svečiai galės pirmieji įsigyti naująją plokštelę. Pristatymo renginys prasidės 19 valandą, įėjimas nemokamas.

„Albumas „Ša!“ – monumentalus „Anties“ darbas, dabar jau galime sakyti, Dainuojančios revoliucijos roko manifestas – politiškai angažuotas, skaudus, ironiškas ir žaismingas“, – sako grupės lyderis Algirdas Kaušpėdas.

„Visos „Ša!“ dainos kupinos prasmingo turinio: „Bergždžias darbas“, „Ša, inteligente“, „Duokit medalį“ tiesiog išjuokė sovietų tikrovę, o „Tremtis“ , „Pokštas“, „Krantas“ tapo vilties ir atgimimo ženklais“, – vardina dainininkas. „Telieka džiaugtis ir stebėtis kaip sinergiškai skamba „Ša!“ 1988 metais gimusio Sąjūdžio kontekste. Būna gi stebuklų!“

Kultinis „Anties“ įrašas turėjo tapti antruoju grupės albumu, tačiau 1988 metais buvo išleistas tik demo kasetėje. Tai lėmė konfliktas su įrašų kompanija „Melodija“, reikalavusia, kad įrašai būtų daromi Vilniaus plokštelių studijoje, o „Antis“ pasirinko savo antrojo albumo įrašus 1988 metų pradžioje daryti Varšuvoje, Lenkijoje.

Anot Algirdo Kaušpėdo, taip, kaip 1986 metais filmo „Kažkas atsitiko“ kūrėjai „patvarkė“ „Anties“ įvaizdį, taip ir „CCS“ studija Varšuvoje bei albumo prodiuseris Valteris Chelstowskis sustygavo „Anties“ muziką.

Grupės vokalistas „Ša!“ vadina pačiu brandžiausiu „Anties“ 1984-1990 metų laikotarpio albumu. Po jo išleidimo 1988 metais „Antis“ buvo išrinkta geriausia Lietuvos grupe.

„Rezultate gavome monstrišką „Antį“, kuri pakilo į iki tol neregėtas Lietuvos roko muzikos kokybės aukštumas“, – prisimena Algirdas Kaušpėdas. „Ne veltui po šio disko „Antis“ buvo kviečiama ir dalyvavo daugelyje tarptautinių roko festivalių.“

Anties albumo „Ša!“ tekstų aktualumas ir muzikos novatoriškumas lėmė, kad albumas, nepaisant to, kad pirmiausia buvo išleistas tik kaip demo kasetė, tapo vienu garsiausiu Lietuvos ankstyvojo roko albumų ir reikšminga Lietuvos nepriklausomybės ir atgimimo istorijos dalimi. Muzikos gerbėjai šiame albume ras puikiai pažįstamas dainas „Ko tu stovi?“, „Tremtis“, „Kontrolierė“, „Pokštas“, „Mafija“, „Krantas“ ir kitus istorinius kūrinius.

Vinilo „Ša!“ pristatymas vyks simboliškoje vietoje, sostinės „Neringos“ restorane, artėjantį antradienį, vasario 21 dieną, nuo 19 val. Pristatyme bus galima įsigyti naujai išleistą plokštelę. Ją taip pat bus galima rasti Vilniaus knygų mugės „Muzikos salėje“, kuri vyks vasario 23-26 dieną, o vėliau muzikos įrašų parduotuvėje buymusic.lt.

Vinilo plokštelė „Ša!“ yra bendras muzikos kompanijų „Zona“ ir M.P.3 leidinys. Pastaroji „Muzikos salės“ lankytojams šiais metais paruošė ir dar vieną naujieną. „Knygų mugėje“ taip pat pirmiesiems bus galima įsigyti pirmą kartą vinilo formatu išleidžiamą grupės „Lemon Joy“ albumą „Super“, taip pat kitas neseniai pasirodžiusias plokšteles „Atika“ – „Himnai ir vėliavos“, „Bix“ – „Berln ’89 (Extended)“ ir kitus lietuviškus muzikos leidinius.