„Vilnius Pride“ kontekste: antroji „We Are Propaganda“ serija po „gallery 1986“ stogu

Antrus metus Vilniaus Naujamiesčio rajone skaičiuojanti kultūrai dedikuota erdvė „gallery 1986“ (Kauno g. 32) jungiasi prie „Vilnius Pride“ kontekste organizuojamų renginių programos. Iniciatyva „gallery 1986“ naujų bendruomeniškumo paieškų vedama yra atvira įvairiausiems tarpdisciplininiams bendradarbiavimams su kitais lauko dalyviais – vieni iš kurių – kontrkultūrinis queer judėjimas „We Are Propaganda“. Su pastaraisiais „gallery 1986“  komanda pečius suremia jau antrus metus iš eilės kviesdami į naktinę muzikinę programą.

Liepos 1 dieną, šeštadienį, po „Vilnius Pride“ eitynių ir oficialios renginio programos, „We Are Propaganda“ kviečia į šokių, muzikos ir tolerancijos kupiną naktį po „gallery 1986“ stogu. Visos renginio metu surinktos lėšos bus skirtos LGBTQ+ bendruomenę buriančioms iniciatyvoms: socialiniams centrams „Emma“ ir „Luna6“, queer-feministiniam festivaliui „Sapfo“ ir asociacijai „Trans Autonomja“.

Nakties garsais rūpinsis vietos ir užsienio didžėjos/-ai bei atlikėjos/-ai: nakties pirmojoje dalyje nuskambės net du gyvi pasirodymai – bus pristatyta vietos atlikėjų Sarmata ir Noyus kūryba. Latviškais skambesiais stebins Electro-Pop solo projektas Marss The Person, taip pat pasirodys Vilniuje bazuojanti iš Serbijos kilusi didžėje MIJU bei viena atroji kolektyvo Sado Opera narė pseudonimu Pasaka sujungs jėgas bendram pasirodymui su iš Ukrainos kilusiu kūrėju Kid-A. Plačioje „We Are Propaganda“ programoje taip pat skambės ir vietos atlikėjų skambesiai: butch kiss, Ragemore, Moteris ir dj srirachas.

Bilietų kainos į renginį pateikiamos slenkančioje skalėje – kiekvienas lankytojas galės įvertinti, kiek gali prisidėti prie šio renginio ir jam suteikiamos paramos.

Kasmet pasaulyje birželio mėnesį yra minimas „Pride Month“ (liet. pasididžiavimo mėnuo). Jį minint LGBTQ+ bendruomenė skirtingose šalyse rengia specialius renginius bei atkreipia dėmesį į šios bendruomenės teises ir kultūrą. Jungiantis prie šios pasaulinės tradicijos – LGBTQ+ atstovai Lietuvoje liepos 1 d., šeštadienį, kviečia solidarizuotis ir prisijungti prie „Vilnius Pride 2023“ eitynių. Nuo 12 val. kviečiama rinktis šalia Nacionalinės Mažvydo bibliotekos, o jau 13 val. eitynių dalyviai pajudės Gedimino prospektu link Katedros aikštės, kur eisena baigsis ir bus suteikiamas žodis bendruomenės nariams.

Daugiau informacijos apie „We Are Propaganda“ renginį – „gallery 1986“ ir „We Are Propaganda“ Facebook paskyrose.