„Art Cue“ kviečia švęsti vasaros pabaigą instaliacijų ir šokių atmosferos apsupty

Rugpjūčio 26 dieną, Valakampiuose įsikūrusio restorano „Druska Miltai Vanduo“ teritoriją nuspalvins meninių instaliacijų, performansų ir elektroninės muzikos renginys. Visos dienos ir nakties muzikinę programą sudarys legendomis apipinti Sworn Virgins, lisabonietė Chima Isaaro, iš Kalifornijos kilęs prodiuseris Daniel Wang bei vietinę Lietuvos sceną vedantys vardai – Aistė Regina, Jaax, Jacaranda, Less Feeling, Mamiko Motto, Matas Gancevičius, Mazhylis B. Renginio interaktyvią programą sudarys šiuolaikinio šokio kolektyvas „Gama“, teatrinis performansas ir sąrašas įveiklinančių užduočių.

Performatyvaus meno atstovai ir organizatoriai „Art Cue“ šaukia apie potyrių ir šokių galią, pabrėžia vis labiau įsibėgėjančio kultūrinio judėjimo – dieninių šokių – svarbą, todėl kviečia išsilaisvinti iš visuomenės lydinčių ribų ir nagrinėti sapno būseną antrus metus iš eilės vyksiančiame renginyje, neatrastame Valakampių kraštovaizdyje.

Vienas iš renginio laukiamiausių svečių – gyvas „Sworn Virgins“ pasirodymas, kurių debiutinius singlus „Lazer Beam“, „The Male Man“ ar garsųjį „Fifty Dollar Bills“ išleido tarptautinė įrašų kompaniją „DEEWEE“. Grupės nariai Quinn Whalley ir Craig Louis Higgins JR yra ir itin populiarių grupių „Paranoid London“ ar „Decius“ nariai.

Dienos šokių mylėtojais pasirūpins devyniasdešimtųjų Niujorko elektroninio skambesio sūkuryje muzikaliai subrendęs Daniel Wang. Prodiuseris pirmą leidinį „Look Ma No Drum Machine“ išleido 1993 metais ir per savo trisdešimties metų karjerą apkeliavo visus pasaulio žemynus bei didžiąją dalį šokių aikštelių.

Renginio naktinę programą tęs iš Portugalijos sostinės atvykstanti muzikos selektorė – Chima Isaaro, neseniai debiutavusi Berlyno kultiniame klube „Panorama Bar“. Elektroninės muzikos pasaulyje atlikėja pripažinta dėl išskirtinio „house“ stiliaus skonio ir be perstojo dominuojančiais darbais „Mixmag“, „Resident Advisor“ bei „Boiler Room“ muzikos
redakcijose.

Renginio metu dalyviai galės išgirsti ir Lietuvoje gerai žinomus elektroninės muzikos vardus. Šventę atidarys vietinis atlikėjas Mazhylis B, toliau seka šiuolaikinio miesto festivalio „Audra“ programos kuratorius, didžėjus – Šarūnas Šimaitis (Less Feeling), kartu su užburiančių pasirodymų specialiste Aiste Regina. Paskutiniąsias nakties natas reguliuos iš Briuselio atvykstanti aktyvistė – Mamiko Motto, įsitraukusi į tarptautines filmų, meno ir mados industrijų organizacijas (Paris Fashion Week), o saulėtekį kvies sutikti patys organizatoriai Art Cue.

Renginys suteiks galimybę lankytojams įveiklinti savo laiką įvairiomis formomis: vidurnaktį įvyks „Gama“ kolektyvo šiuolaikinio šokio pasirodymas (choreografė – Karolina Auglytė), o visą naktį žiūrovus stebins interaktyvus teatrinis performansas „Žmonės iš sapnų“ (režisierius – Domas Urbonavičius).

Renginio dalyviai galės ne tik stebėti, bet ir įsitraukti į organizuojamas veiklas: kūnų tapymo dirbtuvės, leidžiančios prisiliesti bei pažinti kitą per kūno sąlytį, nepažįstamųjų suoliuko meditacija ir daug kitų.

Meninės instaliacijos, išdėliotos per visą renginio teritoriją – vienos esminių akcentų, kuriančios aplinkos architektūrą ir šokių aikštelės emociją, o vis naujų formų ir spalvų į programą įtraukiantys kūrėjai žiūrovui perteiks sapno transcendentinę būseną. Šviesų menu rūpinsis dailininkas Nauris, šią vasarą suspindėjęs didžiausiuose Lietuvos festivaliuose – „Ant Bangos“, „Audra“ ir „Yaga Gathering“.

Bilietai – paysera.lt, o daugiau informacijos socialinių tinklų paskyrose.