Baltic Balkan: artėja tokios energijos „Balkanaktis“, kad prireiks antrų marškinėlių

Spalio 13 d. sostinės „Halės“ turguje pašėlusi kompanija „Baltic Balkan“ su būriu bičiulių iš Lietuvos ir užsienio žada užkurti tokios energijos vakarėlį, kad kepsnius galėtum čirškinti kone tiesiai ant įkaitusių kūnų. Tądien bus pristatytas jų albumas „Bazaar“. Į šventę atvyksta ir garsusis didžėjų duetas „Malalata“ iš Prahos.

„Albumas „Bazaar“ – labai lauktas. Mums tai – tarsi 15 metų veiklos įprasminimo medalis ar diplomas, – šypsosi „Baltic Balkan“ frontmenas Linas Starkus-Lencas, kalbėdamas apie albumą, kuris jau netrukus pasirodys skaitmeniniu, o vėliau – ir vinilo formatu. – Vis leisdavome mini albumus, singlus, remiksus. Turėjome klezmer stilistikos projektą, buvo ska punk laikotarpis, o dabar albumo temą padiktavo Šiaurės Afrika, Vidurio Rytai. Nuo Balkanų ritmų ar world muzikos, vestuvių-laidotuvių temos, įšokome į visiškai kitą terpę. Dabartinis albumas skamba taip, kaip anksčiau skambėjo Marakešo turgus, kurį nelaimei sugriovė žemės drebėjimas.“

Pasak Lenco, šis jų albumas yra tarsi vientisas muzikinis pasakojimas: kiekviena daina turi savo istoriją, nuo nuotykių turguje iki romantiškų susitikimų su vietine gyventoja migdolinėmis akimis. Visos šios istorijos susipina, tuo paversdamos albumą išskirtiniu dainų rinkiniu.

Savo klausytojams visa tai jie pristatys vakarėliu, kokio seniai nebuvo. „Viskas vyks tobulai tam tinkančioje vietoje – „Halės“ turguje. Stengsimės sukurti būtent tokią nuotaiką, kokios yra mūsų albumas, – kalba „Baltic Balkan“. – Bet vakarėlis – ne tik apie tai. Jis – apie viską, ką mėgstame daryti ir ką veikėme visą vasarą, kuri buvo labai intensyvi, sudalyvavome daugybėje festivalių, masinių renginių, o dabar išvykstame į mini turą Japonijoje. Dešimt dienų mūsų muzika skambės Tokijuje ir aplink jį“, – pasakoja klajoklių dvasios kolektyvas.

Grįžę į Vilnių jie ruošis „Balkanakčiui“ visu pajėgumu ir didžiausiu sąstatu, – prisijungs ir pučiamųjų grupė. Kita gera žinia – iš Prahos atvyks Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas didžėjų duetas „Malalata“.

„Puikiai pamename mūsų pastaruosius vakarėlius Vilniuje ir Kaune: tai vyko paskutinį savaitgalį prieš masinį Covid-19 viruso išplitimą pasaulyje, ir dėl to koncertai Lietuvoje ilgam tapo mūsų paskutiniu pasirodymu užsienyje, – pasakoja „Malalata“. – Pamename ir tai, kokia pašėlusiai entuziastinga buvo lietuvių minia. Ji spinduliavo nepaprastą energiją! Šokome su žmonėmis taip, lyg rytojaus nebūtų. Esame groję daugybėje balkaniškų ritmų vakarėlių skirtingose šalyse, bet jei atvirai – Lietuvos publika yra vienareikšmiai tarp pačių geriausių!“

Šįkart jie kviečia žmones į muzikinę kelionę, kurioje skamba kūriniai iš viso pasaulio ir yra progų atrasti kabinančių naujų dainų. „Grojamiausia mūsų daina „Spotify“ yra parašyta slovakų kalba, bet ji reiškia kaiką panašaus į „mes neiname miegoti, nes lauke vis dar tamsu“ (originaliai – „Ešte sa nejde spa”). Tai mes niekur ir neisime, kol neišauš! Lietuviai turi ruoštis tam, kad drabužiai bus permirkę ir kitą dieną skaudės visą kūną. Mūsų patarimas – pasiimkite į vakarėlį antrus marškinėlius, geriausia – dryžuotus, jie mūsų mėgiamiausi“, – juokiasi didžėjų duetas.

Jie jau daug metų pažįstami su „Baltic Balkan“. „Esame drauge sugroję galybę pasirodymų ir praleidę puikų laiką. Mūsų santykius galima vadinti draugyste. Visada džiaugiamės susitikę. Ir – visada mėgaujamės jų šou ir aistra. Jie yra veržlus mūsų įkvėpimo šaltinis“, – kalba svečiai.

Spalio 13-ąją Vilniuje „Baltic Balkan“ ir jų draugų vakarėlį pradės DJ Žuvinininkas, grojantis rokenrolą iš septynių colių plokštelių.

„Halės“ turgus bus mūsų, „Balkanaktyje“ veiks visi barai, bus galima šokti visame perimetre. O taip pat – nusifotografuoti skilandžių skyriuje arba prie daktariškos dešros. Bus geras rudens vidurio rokenrolas“, – linksmai žada Lencas.